רכז שב"כ התקשר למתנחלים: אל תקחו את החוק לידיים

במערכת הביטחון מנסים לאחרונה לסכל את פשעי השנאה, ובמסגרת המאמצים פנה רכז בשב"כ לתושבי התנחלות מבודדת וביקש מהם לא לפעול בעצמם כנגד הפרות הסדר וזריקות האבנים. "זה התפקיד שלנו, ואנחנו אמונים על המשימה הזו", הבהיר הרכז. האזינו לשיחה

החשש במערכת הביטחון מפעולות פשעי השנאה גובר, וכך גם המאמצים להרגיע את השטח מורגשים היטב. בשב"כ החליטו ליצור קשר עם גורמים מרכזיים בהתנחלות מעלה רחבעם, והעבירו להם מסר ברור אך ידידותי: "אל תקחו את החוק לידיים" - כך על פי התיעוד הנדיר שהגיע לידי חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתקופה האחרונה משקיעה מערכת הביטחון מאמצים רבים באיתור מבצעי פשעי השנאה אחרי מעשה, אך יש גם פעולות שנעשות על ידי השב"כ לפני מעשה, בהם פינוי והריסה של מבנים ביישוב מעלה רחבעם בהתאם לפסיקת בג"ץ מהעשור הקודם. בעקבות הצעדים הללו החלו בשב"כ ליצור קשר עם שני גורמים מרכזיים ביישוב, להבטיח להם שמערכת הביטחון פועלת נגד יידויי האבנים ולבקש מהם לדאוג שאיש לא יפעל על דעת עצמו.

רכז בשב"כ שהזדהה בשם "דן" שוחח עם אחד התושבים. "רציתי להעביר לך איזשהו מסר", פתח. "אנחנו יודעים שיש ריבוי של אירועי הפרות סדר על הצירים ובדרך הביתה מצד הפלסטינים, אבל אנחנו - המשטרה והצבא - עושים לילות כימים במטרה להביא את האחראים לדין. זה התפקיד שלנו, ואנחנו אמונים על המשימה הזו".

הרכז הדגיש כי הסיבה לדבריו היא ש"לעיתים אנשים, בגלל ירידה בתחושת הביטחון העצמי, נוהגים לעיתים לקחת את החוק לידיים ולבצע פעולות יזומות".

בשב"כ בחרו שלא להגיב לדברים שנשמעים בהקלטה.