המכות בכלא הצבאי: מאסר לחיילים

בתיעוד שנחשף בחדשות 2 Online מכלא 4 הצבאי נראו שני אסירים מכים אסיר אחר שנפצע. בית הדין גזר עליהם ארבעה חודשי מאסר ופיצויים למותקף. השופטים: "אירוע חמור ומכוער". כך זה נראה

בית הדין הצבאי גזר אתמול (א') עונשי מאסר על שני אסירים בכלא 4 הצבאי שהואשמו בתקיפה בנסיבות מחמירות של אסיר אחר. בתיעוד האירוע, שנחשף בחדשות 2 Online לפני כחודש וחצי, ניתן היה לראות כיצד השניים תקפו אסיר אחר שאותו הזמינו ל"שיחה תמימה" בתא הכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים הורשעו בעבירה של תקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות. על אחד מהם נגזרו ארבעה חודשי מאסר, ועל השני ארבעה חודשי מאסר וחצי. בנוסף, הוטלו עליהם עונשי מאסר על תנאי ופיצוי של 1,000 שקלים לאסיר שהותקף.

על פי כתב האישום, השניים ביקשו ממנו להיכנס עמם לתא הכליאה כדי "לשוחח" איתו, אבל אז התנפלו עליו באלימות קשה - ככל הנראה בשל סכסוך קודם. על פי התמונות שנקלטו בעדשת מצלמת המעקב, לאחר שהאסיר נכנס אל התא "התיישבו שני הנאשמים על המיטה בתא כשהמתלונן יושב ביניהם. הנאשם משך את הכובע מראשו של המתלונן וסטר בפניו. בתגובה, הדף המתלונן את אחד הנאשמים".

בתיעוד גם נראה שהאסיר מנסה להחזיר - אך ללא הועיל. לאחר מכן, החל אחד הנאשמים להכותו באגרופים בגופו. האסיר נפל על המיטה, והנאשמים המשיכו להכותו, גם בעודו שוכב, כשבמקביל, אחד מהם רכן מעליו, הכה בגופו ואחז בצווארו, כך על פי האישום.

עוד צוין באישום כי בהמשך "הצליח המתלונן להשתחרר מאחיזתו של אחד הנאשמים וקם מהמיטה", אבל בכך הסיוט לא נגמר. אז תפסו אותו הנאשמים בשנית והכו אותו שוב באגרופים. חייל שישן במיטת הקומותיים בתא הכלא, נראה מתעורר בשל המהומה - אך חזר לישון, מבלי להתערב.

אחת המפקדות מנסה להפריד

השופטים: "אירוע חמור ומכוער"

האירוע נמשך דקות ספורות, ואז נראה בסרטון שאחד מאנשי הצוות שעבר במקום הבחין בתקרית. הוא הזעיק את צוות מדריכי הכליאה שהפרידו בין השלושה, והעבירו את החייל שנפצע לבית החולים. כתוצאה מהתקיפה הוא נחבל בברך שמאל ובעינו השמאלית, אושפז בבית חולים וקיבל עשרה גימלים (ימי מחלה).

עם הינתן גזרי הדין, השופטים ציינו: "עסקינן באירוע חמור ומכוער, בו חברו יחד שני כלואים על מנת לתקוף כלוא אחר תוך שפיתו אותו לשם 'שיחה' תמימה. לאחר מכן החלו להכות בו ללא כל התגרות מוקדמת מצדו, בין השאר תוך ניצול מצב בו נפל על המיטה ועל הרצפה".

החייל שנפצע, בשנות ה-20 לחייו, נכלא במקום לאחר שהשתמט מצה"ל מספר שנים ומנסה עדיין להתאושש נפשית מהאירוע. בעקבות האירוע הוא קיבל פטור משירות.