פיגוע דריסה בירושלים: 4 שוטרים נפצעו

מכונית פגעה בקבוצה של שוטרים שעמדו על המדרכה בציר הכהנים במזרח ירושלים. הארבעה פונו לבית החולים במצב קל-בינוני. הרכב הדורס נתפס, המחבל נמלט. קודם לכן נפצע לוחם מג"ב בינוני בפיגוע דקירה סמוך למערת המכפלה

שורת תקריות ביטחוניות בשטחי יהודה ושומרון ובבירה: ארבעה שוטרים נפצעו הלילה (שבת) באורח קל-בינוני לאחר שמכונית פגעה בהם בציר הכהנים במזרח ירושלים. זמן קצר קודם לכן הושלך בקבוק תבערה לעבר אוטובוס בכביש 443 ולפני כן נפצע שוטר משמר הגבול באורח בינוני בפיגוע דקירה סמוך למערכת המכפלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפרטים ראשונים עולה כי רכב מסוג סקודה הגיע בנסיעה מכיוון בית העלמין הר הזיתים לכיוון בית החולים מוקסד בצומת סלמן אל פארסי, עלה על המדרכה ופגע בעוצמה בשוטרים. צוותי מגן אדום שהגיעו למקום פינו שוטרת כבת 20 לבית החולים שערי צדק בירושלים במצב בינוני, כשהיא סובלת מפגיעות באגן ובגפיים. שלושת השוטרים הנוספים פונו לבית החולים במצב קל. 

שוטרים נוספים שהיו במקום פתחו בירי לעבר הרכב הפוגע ולאחר סריקות הצליחו לאתר אותו. כעת נערכות סריקות נוספות בניסיון לאתר את המחבל או המחבלים שנהגו ברכב.

זמן קצר לאחר מכן החלו מתפרעים ליידות אבנים לעבר כוחות הביטחון שהגיעו למקום. במהלך הפרות הסדר נפצע חובש באורח קל ונזקק לטיפול רפואי בשטח. גם מכוניתו של ראש העיר ירושלים ניר ברקת שהגיעה למקום נרגמה באבנים.

מפקד מחוז ירושלים ניצב משה (צ'יקו) אדרי אמר בשיחה לכתבים כי "זהותו של נהג המכונית הדורסת ידועה ובסופו של דבר הוא ייתפס". לדבריו מתחקיר ראשוני שנערך, עולה כי מלבד הנהג לא היו ברכב אנשים נוספים.

אדרי ציין שלאחר הריגת הנער אמש (שישי) במחסום א-זעיים לאחר שניסה לדקור שוטרים נערכה משטרת ירושלים לאפשרות של הסלמה והפרעות סדר. וגם עכשיו הכוחות ערוכים לניסיונות פגיעה בהם.

בפגישה עם כתבים בשכונת א-טור הגיב המפכ"ל לשאלה האם אנו בדרך להסלמה ואמר כי להערכתו מדובר במקרים בודדים "אך יחד עם זאת אנו ערוכים להתרחשויות נוספות". עוד הוסיף מפקד מחוז ירושלים כי הריגת הנער הייתה מוצדקת שכן החזיק בידיו סכינים וניסה לפוגע בשוטרים.

זירת הדריסה בציר הכהנים (אורי דייוויס, דוברות איחוד הצלה)

הערב: לוחם מג"ב נדקר בחברון

בשעות הערב נדקר שוטר משמר הגבול בן 19 על ידי מחבל פלסטיני כבן 20 סמוך לשער הכניסה למערת המכפלה בחברון ונפצע באורח בינוני. מצלמות אבטחה שהוצבו במקום תיעדו את רגעי ההשתלטות על המחבל.

לפנות ערב הגיע המחבל לעמדת הבידוק של שוטרי משמר הגבול, שלף סכין ודקר את אחד הלוחמים במקום חמש דקירות בפלג גופו העליון. לוחם נוסף שהיה במקום ירה לעברו של המחבל ופצע אותו אנושות. בהמשך מת המחבל מפצעיו.

זמן קצר לאחר מכן הוזעקו כוחות כיבוי של מחוז יהודה ושומרון לכביש 443, בעקבות דיווח על אוטובוס שעולה באש. מחקירת האירוע עולה כי בקבוק תבערה שהושלך לעברו הוא שגרם לפרוץ האש. באירוע לא היו נפגעים.

מפרטים ראשונים עולה כי נהג האוטובוס עצר לתדלק בתחנת הדלק דור אלון והמשיך בנסיעה לכיוון ירושלים, כשלפתע הבחין באש שאוחזת בכלי הרכב. הנהג מיהר לעצור את האוטובוס בצד הדרך ולצאת ממנו.

ניר דבורי השתתף בהכנת הידיעה.