מסמכים מוכיחים: תרגיל העורף שבוטל - כבר תוקצב

הכותרת על ביטול תרגיל העורף הלאומי בשל מצוקה תקציבית הובילה לשורה של חיכוכים. האם באמת מדובר בבעיית תקציב? מסמכים שהגיעו לידי חדשות 2 מראים כי 12 מיליון שקלים, עלותו של התרגיל, הוקצו למשרד הביטחון והתרגיל כבר תוקצב

תרגיל העורף בוטל בגלל תקציב? ארכיון (דובר צה"ל)

ביום שישי האחרון הודיעו משרד הביטחון וצה"ל על ביטולו של תרגיל העורף הלאומי השנתי בשל המצוקה התקציבית אליה נקלעה מערכת הביטחון ופירוק המשרד להגנת העורף. אבל האם באמת מדובר בקושי תקציבי? מסמכים שהגיעו לידי חדשות 2 מראים שהתרגיל הזה כבר הוכן ותוקצב וגם הכסף הועבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המסמך הראשון הוא תוכנית עבודה מאושרת לנושא תרגילים ואימונים אודות השתתפות פיקוד העורף בתרגיל "נקודת מפנה 8", התרגיל הנוכחי. במסמך מופיע תקצוב של 7.1 מיליון שקלים - סכום שכבר הוקצה למשרד הביטחון.

מסמך שני, שנכתב באגף התקציבים במשרד האוצר, בסוף חודש מארס, על תגבור תקציב המשרד להגנת העורף מראה העברה של 5 מיליון שקלים עבור תרגיל העורף הלאומי. סך הכל 12 מיליון שקלים - עלותו של התרגיל.

מסמך 1 (חדשות 2)

מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה כי "התרגיל תוקצב וחלק מהכסף עדיין לא הועבר". בדובר צה"ל סרבו להגיב.

@003

גורם ביטחוני בכיר: "ביטול התרגיל - ספין"

"הניסיון של צה"ל ומשרד הביטחון לקשור את ביטול התרגיל העורף למצוקה תקציבית - הוא ספין", אמר לחדשות 2 ביום שישי האחרון לחדשות 2 גורם ביטחוני בכיר וסיפר על תקציבים שכבר הועברו.

האם הקרב הזה קרוב לסיום? בשיחות סגורות אומר ראש הממשלה בנימין נתניהו למקורביו שהוא אכן מבין את המצוקה של מערכת הביטחון, שנאלצה לבטל בשבוע שעבר תרגיל גדול שאמור היה להיערך.

לדברי נתניהו, הוא מתכוון להתערב בעניין, דבר שעל פי הערכות יביא להודעה מצידו על העברה כלשהי של תוספת תקציב למשרד הביטחון, זאת למורת רוחות של שר האוצר. בימים הקרובים צפויה הסערה בין המשרדים להימשך, וראש הממשלה מתכוון לקיים פגישה עם הצדדים מיד עם שובו מהביקור במזרח.