הותר לפרסום: נתפסה חולייה שתכננה לחטוף חייל

השב"כ והשב"ס עצרו חוליה שתכננה מבצע לחטיפת חייל כקלף מיקוח לשחרור אסירים מבתי הכלא בישראל. תכנון הפיגוע החל בין כותלי בתי הכלא ובעזרת פעילים בעזה שהונחו לרכוש חומרי הרדמה, אמצעי לחימה והשיגו מכונית גנובה. היעד שסומן היה חיילים באזור חוארה, אריאל וצומת יצהר

למצולמים אין קשר לכתבה (רויטרס)

שירות הביטחון הכללי בסיוע של שירות בתי הסוהר הצליחו לעצור חוליה שתכננה לחטוף חייל כקלף מיקוח לשחרור אסירים מבתי הכלא בישראל - כך הותר היום (א') לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את החטיפה התחילו לתכנן בין כתלי הכלא אסיר פתח, עבד אלרחמן עת'מאן, עצאם זין אלדין ועבד אלעט'ים עבד שהיו במאסר בישראל.

מחקירתם עלה, כי אסיר נוסף, בעזרת פעיל של חמאס בעזה, סייע להם להשיג מימון לפיגוע, אמצעי לחימה ועזר לגייס אסירים נוספים, שעומדים לפני שחרור כדי שיבצעו את המעשה לאחר שיצאו לחופשי.

גיסו ואחיו של עבד אלרחמן עת'מאן קיבלו הנחיות להכין מקום מסתור, לרכוש אמצעי לחימה, חומרי הרדמה ולהשיג רכב גנוב לצורך מבצע החטיפה. השניים נשלחו לצאת לפגישה בסעודיה עם גורם נוסף שהיה אמור לממן את הפיגוע.

מידע שהגיע לשב"כ חשף את התוכנית

אחיו של האסיר עת'מאן, אחמד ונזיה עת'מאן, גויסו לצורך ביצוע החטיפה והיעד שסומן היה: חיילים הנעים באזור חוארה, אריאל וצומת יצהר. הקשר בין האסירים לפעילים מחוץ לכלא נעשה בעזרתם טלפונים ניידים שהוברחו אל בין כתלי בית הסוהר ובאמצעות אגרות מוסלקות, שהעבירו בני משפחה, שביקרו את עבד אלרחמן עת'מאן.

אלא שאז הגיע לידי השב"כ מידע שהוביל לחקירתו של אסיר העולם אלרחמן עת'מאן. לאחר חקירתו נעצרו אחיו וגיסו. האסיר עצאם זין אדין, שהיה שותפו של עת'מאן בפיגוע ירי ב-2006 בו נהרג אזרח ישראלי, הוחזר אף הוא לחקירה.

חקירתם הובילה לחשיפת הפרשה וכתבי אישום הוגשו לבית המשפט הצבאי בסאלם נגד כל הנחקרים, המעורבים בכוונות הפיגוע. בשב"כ ציינו כי חשיפה זו מצטרפת למידע נוסף, שעלה במהלך השנתיים האחרונות, המצביע על ריבויי הכוונות פיגועי חטיפה מהכלא.