29 שוהים בלתי חוקיים נתפסו ברכב אחד

לא פחות מ-29 פלסטינים שהוברחו לישראל נדחסו בתוך חלקו האחורי של רכב מסחרי שנתפס בפעילות יזומה שלהמשטרה. השוטרים נדהמו: "הנהג סיכן גם את החיים שלהם וגם את חיי המשתמשים האחרים בכביש"

הרכב העצור, היום (משטרת ישראל)

ניסיונות הברחת פלסטינים לישראל נמשכים כל העת: שוטרי תחנת מודיעין תפסו היום (ה') רכב מסוג טרנזיט שבו הסתתרו לא פחות מ-29 שוהים בלתי חוקיים שניסו להיכנס לישראל. מוקדם יותר נעצרה ישראלית שהבריחה שני פלסטינים לישראל בתא המטען של מכוניתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהגיע הרכב אל אחד המעברים באזור מודיעין, פתחו השוטרים את דלתו האחורית ונדהמו למצוא שם את השוהים הבלתי חוקיים. יחד עם הנהג היו ברכב 30 בני אדם.

"הנהג דחס את כולם בתא המטען וסיכן גם את ביטחונם וגם את הנוסעים האחרים בכביש", אמרו במשטרה אחרי שהאירוע הסתיים. נהג הרכב וכמה מהשוהים הבלתי חוקיים נעצרו, אחרים יועברו בחזרה לשטחי הרשות הפלסטינית. המשטרה ממשיכה בחקירת האירוע.

שני שב"חים בתא המטען

השב"חים בתא המטען (רשות המעברים, משרד �%)
מוקדם יותר, בודקים ביטחוניים של רשות המעברים במשרד הביטחון המוצבים במעבר חוצה שומרון, נדהמו לגלות בשעות הבוקר המוקדמות שני פלסטיניםבתא המטען של רכב השייך לתושבת תל אביב. על פי החשד, היא ניסתה להבריח את השניים לשטחי מדינת ישראל תמורת תשלום.

האישה התקרבה עם מכוניתה, שבה נסעו גם שלוש בנותיה בנות שנה, שבע ו-23 - אל המעבר. הבודקים הביטחוניים הבחינו כי הרכב, הנושא לוחיות זיהוי צהובות, שקוע בחלקו האחורי באופן מחשיד. הם הורו לנהגת לעצור, אך זו, לטענתם, ניסתה לחמוק והמשיכה בנסיעה.

אנשי הביטחון הצליחו לעצור את המכונית ופתחו את תא המטען. בתוכו הם גילו את שני הפלסטינים שוכבים זה לצד זה. בחקירתה הודתה הנהגת כי ניסתה להבריח את השניים תמורת סכום כסף ששולם לה, והיא הועברה יחד עם שלוש בנותיה להמשך טיפול במשטרת ישראל. השוהים הבלתי חוקיים נעצרו.