ישראל הזהירה מפני פיגוע בהודו

גורמי ביטחון ישראלים העבירו לגורמי ביטחון בהודו מידע שלפיו ארגוני ג'יהאד עולמי מתכננים פיגוע נגד ישראלים במדינה בקרוב. על הכוונת: אתרי כינוס של ישראלים כמו בתי חב"ד. ישראל ביקשה לתגבר את האבטחה

אבטחה בהודו. ארכיון (רויטרס)

המטיילים הישראלים בהודו, ואלה שבדרך לשם, יעשו בחכמה אם ינקטו בשבועות הקרובים במשנה זהירות: גורמי ביטחון בישראל אמרו לחדשות 2 כי העבירו בעת האחרונה למקביליהם בהודו התרעה על כוונות של ארגוני ג'יהאד עולמי ואל-קאעידה לנסות לבצע פיגוע נגד מטרות ישראליות ברחבי תת-היבשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בעיקר על מקומות כינוס של ישראלים, כגון בתי חב"ד, שבהם נוהגים ישראלים לפקוד ולהתכנס לקראת החגים הקרובים - ל"ג בעומר ושבועות. שירותי הביטחון הישראליים ביקשו מעמיתיהם בניו-דלהי לתגבר את האבטחה סביב מקומות כאלה, וגם בנמלי התעופה.

ישראלים בהודו. ארכיון (פלאש 90)

התרעה דומה שהועברה לשלטונות תאילנד בחודש שעבר גרמה לסיכול ניסיון פיגוע נגד ישראלים בבנגקוק. העיתון "בנגקוק פוסט" דיווח כי משטרת תאילנד עצרה בסוף אפריל שני בני אדם בחשד שהשתייכו לחוליית חיזבאללה ותכננו לפגוע בישראלים בבירה בנגקוק במהלך חג הפסח. על פי הדיווח, אחד מהחשודים שנעצרו הודה בחקירתו כי תכנן לפגוע בתיירים מישראל ברחוב הפופולרי קאו-סאן.

בבדיקת דרכוניהם של החשודים התגלה כי אחד מהם, דאוד פארחאט, הוא בעל אזרחות לבנונית וצרפתית. חשוד נוסף בשם יוסף איאד הוא בעל אזרחות לבנונית ופיליפינית. על פי מקור משטרתי, שני החשודים נשאו דרכונים של צרפת והפיליפינים בעת מעצרם. מבדיקת מסמכיהם האישיים עולה כי שניהם נולדו בלבנון, אך בשלב זה נבדקת מקוריותם של המסמכים שנמצאו ברשותם.