תעודת הערכה למשפחת החייל שנרצח בפיגוע בת"א: "אלמוג עשה את המעשה הנכון"

משפחתו של סמ"ר אלמוג שילוני ז"ל, החייל שנרצח בפיגוע בתחנת רכבת ההגנה בת"א, קיבלה תעודת הערכה ממפקד חיל האוויר, לאחר שבמהלך הפיגוע התנגד למחבל ונאבק בו. מפקד חיל האוויר: "אני חש החמצה שלא יכולתי לתת את התעודה הזו לאלמוג עצמו"

"אלמוג גילה אומץ לב". הוריו של שילוני וה (צילום: גיא אשש)

בחודש נובמבר האחרון נרצח סמ"ר אלמוג שילוני ז"ל בפיגוע דקירה בתחנת רכבת ההגנה בתל אביב. היום (שלישי) קיבלה משפחתו תעודת הערכה ממפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שילוני, שהותקף על ידי מחבל חמוש בסכין בעת שהיה בדרכו לבסיס נבטים, התנגד לניסיון חטיפת נשקו תוך כדי מאבק, וזאת על אף שנפצע קשה בתקיפה. בתעודת ההערכה צוין כי "שילוני מנע פיגוע גדול יותר בשל התנגדותו לניסיון החטיפה, ובמעשיו הראה דבקות במשימה ונכונות ללחום ולבצע את תפקידו תוך סיכון אישי".

"אלמוג הראה אומץ לב, אחריות ודוגמה אישית", נכתב בתעודת ההערכה. לאחר מותו, משפחתו של סמל ראשון שילוני, תקים בית לחיילים בודדים בעיר מודיעין, בשם "בית אלמוג".

האלוף אשל אמר בטקס הענקת התעודה כי "זהו אירוע מיוחד בו חיל שלם מציין מעשה של חייל". מפקד חיל האוויר הוסיף: "אלמוג גם ברגעיו האחרונים עשה את הדבר הנכון. אלמוג הוא סמל לא רק במותו, אלא בחייו, בנכונות שלו להתגייס בדרך הפיקוד שלו".

רצה להיות לוחם. אלמוג שילוני ז"ל (אלמוג שילוני)

שילוני בריאיון במרץ 2013: "תמיד רציתי להיות לוחם"

במהלך הטקס פנה אשל אל משפחתו של אלמוג ואמר: "הברית שלנו נולדה בדם אבל יש לה חיות משלה. אני חש החמצה שלא יכולתי לתת את התעודה הזו לאלמוג עצמו".

שילוני ז"ל, היה מפקד כיתה בכוחות ההגנה הקרקעית של בסיס נבטים, ובוגר המחזור הראשון של מפקדי כיתות מפרויקט "נצח יהודה". עם גיוסו לחיל האוויר במרץ 2013, התראיין שילוני לאתר חיל האוויר וסיפר: "תמיד רציתי להיות לוחם, לקראת הגיוס עשיתי אימוני כושר, ריצות. התכוננתי לכך הרבה".

אמו של שילוני במהלך הטקס (צילום: גיא אשש)

תא"ל ליהוא הכהן, מפקד בסיס נבטים בו שרת אלמוג ז"ל, אמר בטקס: "זכיתי ללמוד על אלמוג, הבנתי ממי קיבל את הערכים והאישיות. מהבית, מאבא ואמא. אלמוג סלל את הדרך לרבים שילכו אחריו, הוא היווה דוגמה אישית, חייל עם מנוע פנימי חזק. אדם עם לב טוב ורחב, תמיד ראשון לעזור. הכל בצנעה ובשקט".