השחתת המוצב ביצהר: המג"ד יסיים את תפקידו

חודש לאחר תקרית השחתת המוצב ביצהר על ידי עשרות מתפרעים, מסיים את תפקידו מפקד גדוד המילואים שחייליו לא נקפו אצבע כדי למנוע מהתושבים להרוס את הציוד שלהם. בדובר צה"ל הסבירו כי מדובר במג"ד ותיק שסוכם עמו על פרישתו עוד לפני התקרית

הרס המוצב ביצהר (דובר צה"ל)

מפקד גדוד המילואים, ש-6 מחייליו לא מנעו את השתלטות המתנחלים על מוצב צה"ל ביצהר ואת השחתת הרכוש - יסיים את תפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצה"ל משלימים בימים אלה את תחקיר האירוע החמור, שאירע לפני כחודש, ואומרים כי התנהגות החיילים הייתה סבירה נוכח העובדה שמדובר ביהודים שהגיעו למקום, ולא בפלסטינים. עם זאת, היה מצופה מהם להתנגדות רבה יותר.

עם זאת, בדובר צה"ל אומרים כי אין קשר בין סיום תפקידו לבין התקרית הזו, וכי הסיכום עמו על סיום התפקיד נעשה עוד לפני ההתפרעות האלימה ביצהר. בצה"ל ציינו כי מדובר במג"ד שמשמש בתפקידו כבר שמונה שנים, והגיע העת להחליף אותו.

על פי התחקיר, במהלך מבצע הפינוי של המבנים הלא חוקיים שהוקמו בהתנחלות הגיעו 50 מתושבי יצהר למוצב צה"ל שבו שהו באותו זמן שישה חיילי מילואים. המתיישבים הורו לחיילים לעזוב את המקום כדי שלא ייפגעו, ואז החלו להשחית באופן שיטתי את כל הציוד שהיה במקום, שכלל אוהל ומתקנים לאחסון סולר וגז.

עוד עולה מהתחקיר כי למרות שברשות החיילים היו אמצעים לפיזור הפגנות, הם לא נקפו אצבע בניסיון להרחיק את הפורעים מהמקום. בימים שלאחר התקרית נעצרו חמישה חשודים במעשה, תושבי יצהר וחוות גלעד.