אמה של שלי דדון: "משוכנעת שהרצח על רקע לאומני"

פחות מיממה לאחר שהשר לביטחון פנים הודיע על התפתחות דרמטית בחקירת רצח הצעירה שלי דדון, אומרת אמה בשיחה עם חדשות 2 כי היא מקווה שבתה תהיה הקורבן האחרון: "הנפש נקרעת, חייבים להחמיר עם הרוצחים"

"התפתחות בחקירה". שלי דדון (באדיבות המשפחה)

"אין לי מילים והצער שלי כבד מאוד": אילנה דדון, אמה של שלי דדון בת ה-19 שנרצחה בשבוע שעבר, אמרה בשיחה עם חדשות 2 כי היא מקווה שרוצחי בתה ייתפסו "לפני שיבצעו רצח נוסף". אתמול דווח על התקדמות בחקירה, אך במשפחת דדון מסרבים להתנחם עד שייתפסו האחראים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"קשה, קשה מאוד לדמיין כאב כזה, עולם קר כזה", הוסיפה. "אני מקווה ששלי תהיה הקורבן האחרון וההרוגה האחרונה. חשוב לי שימצו את הדין. צריך למצוא את הרוצחים ולא לתת להם להסתובב בינינו ולהפחיד אותנו". דדון קראה להחמיר עם תנאי הכליאה של הרוצחים בכלא, והעריכה שהרצח בוצע על רקע לאומני: "זה מה שהתחושה האימהית שלי אומרת, אין הסבר אחר".

"אני חיה במצב שבחיים לא חלמתי עליו - זה לא ייתכן. אתה לפעמים רואה את זה בטלוויזיה בחדשות, אבל כשזה פוגע בך...", אמרה בבכי ולא יכלה להמשיך את דבריה. "זה בלתי נתפס שבנאדם במדינה שלו הלך לחפש עבודה ולא הגיע כי התחשק למישהו לקחת לה את החיים. זו מדינה שלה, אנחנו צריכים לפחד במדינה שלנו? מי נתן להם את הרשות הזו לגעת בה?"

אתמול (ב') בישר לה השר לביטחון הפנים אהרונוביץ' על התקדמות בחקירה, ודדון הביעה אמון ברשויות הביטחון: "אני יודעת שכל הגורמים, המשטרה והשב"כ מטפלים בזה בצורה הכי מהירה שיש כדי שהם לא ירצחו שוב".  

דדון (במרכז) ובנות דודתה (באדיבות המשפחה)

"לא ייתכן שצעירה לא חוזרת הביתה"

אתמול הגיעו לבית משפחת דדון בעפולה מנחמים רבים, בהם גם שר הפנים גדעון סער והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', שציין בפני המשפחה האבלה כי "חלה התפתחות דרמטית בחקירה. לא ייתכן שצעירה שבסך הכל יצאה לחפש עבודה - לא חוזרת הביתה".

מוקדם יותר התקשר ראש הממשלה נתניהו ליעקב, אביה של שלי, וציין כי המשטרה ממשיכה לעשות את מרב המאמצים על מנת לעצור את האחראים למעשה המתועב. על פי הערכות, מדובר באירוע על רקע לאומני אך במשטרה עדיין בודקים את את כל כיווני החקירה - כולל האפשרות שמדובר באירוע על רקע פלילי.

במוצאי השבת הובאה דדון למנוחות בבית העלמין בעירה, עפולה. אלפים ליוו אותה למנוחות והתקשו לעכל את האסון. בנות דודתה, טל וגל פרץ, שהיו גם חברותיה הטובות ביותר, ספדו לה: "היינו שלישייה מאז שנולדנו, לא היה יום שלא דיברנו בהודעות מצחיקות. עכשיו פירקו אותנו".

"היא הייתה נשמה טהורה", הוסיפו. "היום זו היא, מחר זה מישהו אחר. משפחות מתפרקות פה ואף אחד לא יחזיר אותה. היא הייתה הנסיכה של הבית אחרי שלושה בנים והאירה אותו בשמחה. יש לנו זכרונות מדהימים ממנה".