"אם לא היית כאן, לא הייתי זוכה להיכנס לטקס". המחווה המרגשת של גנץ ללוחם הקשיש

בעודו מסייר בחלקה הצבאית בהר הרצל, פגש מבטו של הרמטכ"ל באברהם ששון, ותיק מלחמת העולם השנייה כבן 90, שסיפר לו על עברו כלוחם ועל השתתפותו בקרב המכריע באל-עלמיין שבמצרים. הוא אף סיפר כי הוא אינו מורשה להיכנס לטקס, דבר שהביא את גנץ לאחוז בידו ולהיכנס עמו אל הרחבה

המחווה המרגשת (חדשות 2)

דקות ספורות לפני שהחל טקס האזכרה הממלכתי לחללי מערכות ישראל בהר הרצל, עבר הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ בין חלקות הקברים. בשלב מסוים, עם הגיעו אל אזור הכניסה לטקס המאובטח, הוא הבחין באדם מבוגר שמחזיק בידו מדליות ומתקשה מעט בהליכה - וניגש אליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרמטכ"ל שאל את הקשיש לשלומו ולזהותו. האיש הרים את עיניו ושאל: "אתה גנץ?". הרמטכ"ל השיב בחיוב והקשיש החביב אמר לו כי הוא אינו מורשה להיכנס לטקס - והחל לספר לו אודותיו. "אני אברהם ששון, בן למעלה מ-90", הוא אמר, וציין את העובדה כי הוא השתתף בעברו בקרב השלישי באזור אל-עלמיין שבמצרים - אחד הקרבות הידועים והמכריעים שהתנהלו במהלך מלחמת העולם השנייה שארך 12 יום בין 23 באוקטובר ל-4 בנובמבר 1942.

ששון, כך לדבריו, גויס לאחת מיחידות חיל האוויר של הצבא הבריטי והשתתף בלחימה. במהלך הקרב הקשה באל-עלמיין, הצליחה הארמייה השמינית בפיקודו של הגנרל הבריטי ברנרד מונטגומרי להביס את הכוח הגרמני-איטלקי בפיקודו של גנרל-פילדמרשל ארווין רומל. האחרון נאלץ לסגת לאורך חופי צפון אפריקה ולבסוף להיכנע בתחילת מאי 1943.

לאחר ששמע את סיפורו המרגש של ששון, אחז הרמטכ"ל גנץ בידו של ותיק המלחמה, אמר לו: "מעכשיו אתה איתי" והכניס אותו אל רחבת הטקס. "אם לא היית כאן", אמר הקשיש לגנץ, "לא הייתי זוכה להיכנס".