עם נשקים שלופים: חיילי צה"ל באימון בעכו‎

תושבי העיר העתיקה בעכו נתקלו לפני מספר ימים במראה לא שגרתי: חיילי צה"ל הסתובבו בסמטאות עם נשקים שלופים, מראה שגרם לפאניקה בקרב התושבים שלא עודכנו על תרגיל שערך הצבא מבעוד מועד. "חזרתי בריצה מבוהלת הביתה. רק בדיעבד הבנתי שמדובר בתרגיל", סיפרה אחת התושבות לחדשות 2 Online

אימון צה"ל בסמטאות עכו (רפעת עכר)

החיילים עוררו בהלה בעיר העתיקה בעכו: ביום חמישי האחרון בשעות הלילה המאוחרות נתקלו תושבי עכו במראה לא שגרתי בסמטאות כאשר חיילי צה"ל במדים שהסתובבו באזור עם נשקים שלופים ומכוונים לכל עבר. בצה"ל בחרו ככל הנראה בעכו מתוך רצון לדמות עיר פלסטינית, לכן נבחרו הסמטאות באזור העיר העתיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המראה גרם לפאניקה ובהלה בקרב התושבים, בהם אישה בהיריון אשר עברה במקום. בשיחה עם חדשות 2 Online אמרה האישה: "הלכתי הביתה בשעות הערב ולפתע הבחנתי בחיילים מסתובבים עם נשק שלוף. נבהלתי וחששתי, לא ידעתי במה מדובר" סיפרה. "חזרתי בריצה מבוהלת הביתה ורק למחרת הבנתי בדיעבד שמדובר באימון שגרתי של הצבא שהחליט להתאמן בסמטאות העיר העתיקה בעכו" הוסיפה.

עדי ראייה אחרים שהבחינו בחיילים אמרו לחדשות 2 Online כי ציפו להודעה מוקדמת על האימון ותנועת הכוחות החריגה. "גם אם ביקשו בצה"ל להימנע מפרסום תקשורתי של האימון, היו צריכים להעביר הודעה דרך קב"ט העירייה, כך שנבין שמדובר בתרגיל בלבד" אמרו. "מדובר במראה חריג שלא רואים כל יום בסמטאות העיר העתיקה" סיפרו.

תגובת דובר צה"ל: "לאחר בדיקה נמצא כי התרגיל המדובר תואם עם משטרת ישראל ועיריית עכו".

מעיריית עכו נמסר בתגובה: "לעירייה אין כל קשר לתרגיל ואינה מעורבת בו כלל. מכיוון שמדובר בתרגיל צבאי, מחובת דובר צה״ל לעדכן את התושבים ככל שהדבר נדרש".