פעילים פלסטינים: "צה"ל מאיים עלינו מאז פרסום תיעוד חייל הנח"ל"

סערת "דוד הנחלאווי": חברי הארגון הפלסטיני "נוער נגד מתנחלים" טוענים כי מאז פרסום סרטון חייל חטיבת הנח"ל, שתועד דורך את נשקו לעבר נער פלסטיני, כוחות צה"ל מתנכלים ומאיימים עליהם. לדברי הפעילים, מאז התחוללה הסערה פשט הצבא 3 פעמים על משרדיהם

התיעוד שחולל סערה

קבוצת פעילים פלסטיניים טוענת כי צה"ל מתנכל לחבריה באמצעות איומים והפחדות, לאחר שפרסמו את התיעוד בו נראה חייל נח"ל דורך את נשקו לעבר נער פלסטיני בחברון. לדברי הפעילים, בימים האחרונים הצבא פשט מספר פעמים על משרדיהם - כך דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברי הארגון בשם "נוער נגד מתנחלים", שהעלו את הסרטון המדובר לאתר יוטיוב בשבוע שעבר, סיפרו כי חיילים ערכו חיפושים במשרדים בחברון בליל חמישי, בשישי בבוקר ולאחר מכן בשעות הלילה.

בנוסף לפשיטות על מטה הארגון, טוענים הפעילים כי חיילי צה"ל מאיימים עליהם ודורשים מהם לדעת מי פרסם את הסרטון, שחולל סערה בישראל בימים האחרונים מאז פורסם ביום שלישי בשבוע שעבר.

פעיל "נוער נגד מתנחלים", עיסא עמרו, ציין כי לאחר העלאת התיעוד לרשת התקבלו בעמוד הפייסבוק של הארגון עשרות הודעות מאיימות. לדבריו, באחת ההודעות נכתב: "נירה בכם אם תצלמו סרטונים נוספים של חיילים". מדובר צה"ל טרם נמסרה תגובה לידיעה.

עשרות הפגינו תמיכה בחייל הנח"ל

ביום שישי בשעות הצהריים התאספו עשרות בני אדם, ובהם גם חיילים ללא מדים ויוצאי יחידות קרביות, מול בסיס הקריה בתל אביב, כדי להביע תמיכה בחייל דוד מחטיבת הנח"ל.

ההפגנה במחלף עזריאלי (גיא שפירא)

המחאה התקיימה בשל העובדה שחיילים רבים טוענים כי הוראות הפתיחה באש מגבילות אותם מאוד, ויכולות להביא לאסון של ממש. בשבוע שעבר נודע כי הנער הפלסטיני, שצולם בסרטון כשלוחם נח"ל דורך עליו את נשקו - נחקר על ידי צה"ל ושוחרר.

המפגינים נשאו שלטים "גם אני עם דוד הנחלאווי. עדיף חייל בכלא מחייל בארון", יחד עם דגלי ישראל. "בפעם הבאה יקרה אסון - חיילים פוחדים וחוששים ולצה"ל לא אכפת, מגבילים אותם, כובלים את ידיהם", אמר אחד המוחים.

ההפגנה שאורגנה ברשת החברתית פייסבוק, קראה למשתתפים לשאת דגלי ישראל וללבוש חולצות של יחידות צבאיות. "אחרי שצילמתם תמונה יפה ושלחתם לנו, הגיע רגע האמת", כתבו המארגנים בעמוד הפייסבוק שצבר כבר קרוב ל-120 אלף לייקים.