בפעם ה-5 השבוע: חשד ל"תג מחיר"

אלמונים כרתו את ענפיהם של 32 עצי זית סמוך ליישוב בת עין שבגוש עציון, וריססו כתובות נאצה בגנות ערבים, שביניהן נכתב: "ערבים גנבים" ו"תג מחיר". משטרת מחוז ש"י פתחה בחקירה

הכתובות שרוססו

בפעם החמישית השבוע, שוב חשד לאירוע "תג מחיר" - הפעם בגוש עציון: ענפיהם של 32 עצי זית הושחתו היום (שבת) סמוך ליישוב בת עין ורוססו הכתובות "ערבים גנבים" ו"תג מחיר". משטרת מחוז ש"י פתחה בחקירת האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נציגי מינהלת התיאום והקישור הגיעו יחד עם משטרת ש"י למקום כדי לתעד את הנזק. האירוע הנוכחי מצטרף למקרה נוסף שהתרחש אתמול, אז רוססו כתובות נאצה על קברו של עז א-דין אל-קסאם. בין היתר נכתב: "תודה על יום הזיכרון", "תג מחיר ציפי לבני" ו"ג'ון קרי". פעילים של התנועה האסלאמית גילו את הכתובות בשעות הבוקר ומחקו אותן.

קבר עז א-דין אל קסאם בנשר (מואססת אל אקצא)

מעיריית נשר נמסר כי "ראש העירייה אבי בינמו הורה לאנשי מחלקת התחזוקה בעירייה למחוק מיד את הסיסמאות מהקברים. בתוך פחות מחצי שעה הסיסמאות נמחקו והשקט הושב על כנו".

ראאד סלאח: "השב"כ מגבה את פעילי הימין"

בכפר פורדיס נערכה אתמול הפגנה המונית בהשתתפות כ-4,000 מתפללים מהכפר ומיישובים אחרים בצפון, שבאו לתפילת יום השישי כאות הזדהות עם תושבי הכפר לאחר פעולת תג המחיר שהייתה שם ביום שלישי.

(מואססת אל אקצא)

השייח' ראאד סלאח, ראש הפלג הצפוני בתנועה האסלאמית, נשא את הדרשה והאשים את זרועות הביטחון ברשלנות ובאי מתן מענה הולם למה שהוא הגדיר "חוליית הטרור של תג המחיר".

הוא גם האשים את השב"כ בשותפות למעשים ואמר כי השב"כ מגבה את העבריינים ואפילו תומך בהם באופן ישיר ובלתי ישיר. "לשב"כ יש את כל השמות של כל פעילי הימין שמבצעים את הפעולות האלו, אבל לצערנו הם לא עושים כלום", אמר סלאח. "צריך למנוע את הפעולות של תג המחיר אחרת תהיה שפיכות דמים. אנחנו נדע להגן על עצמנו בכל מחיר".