רה"מ: "מה שקרה בפוריידיס מקומם"

במפגש עם פעילי ליכוד מהמגזר הערבי והדרוזי התייחס ראש הממשלה נתניהו להשחתת המסגד ולניקוב צמיגי עשרות מכוניות בכפר פוריידיס. "זה נוגד את כל המהות שלנו ואת הערכים שלנו", אמר נתניהו לפעילים והבטיח להם: "אנו פועלים לתפוס את האחראים"

תג מחיר בפוריידיס (רקאד מוחסין)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (ד') לפעולת "תג המחיר" האלימה בפוריידיס מוקדם יותר השבוע וכינה את התופעה "מקוממת". במפגש עם פעילי ליכוד מהמגזר הערבי, הבדואי, הדרוזי והצ'רקסי אמר נתניהו: "אנו פועלים לתפוס את האחראים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגדלתי את היכולות לטובת העניין ואנו משתמשים באמצעים של שב"כ", הוסיף ראש הממשלה. "זהו יעד מרכזי כי זה נוגד את כל המהות שלנו ואת הערכים שלנו", סיכם נתניהו.

גינה את ההשחתה. רה"מ נתניהו (חדשות 2)

מוקדם יותר השבוע ריססו אלמונים כתובות נאצה במסגד אל-רחמה בכפר פוריידיס הסמוך לוואדי מילק. על כמה מקירות המסגד רוססו מגן דוד והכיתוב "מסגדים סוגרים במקום ישיבות". בנוסף נוקבו צמיגיהם של כ-70 כלי רכב בכפר.

על פי החשד, שני גברים ואישה עומדים מאחורי המעשה. המשטרה החלה בחקירת המקרה, שעורר זעם רב בקרב התושבים שגילו את ההשחתה. "פעולת התג מחיר עברה כל גבול - כנראה שאף אחד לא מעוניין להפסיק את זה עד שתהיה שפיכות דמים", אמר תושב הכפר לחדשות 2 Online. "הגיע הזמן שהממשלה תתערב באופן מיידי לפני שיהיה אסון. אנחנו לא נשתוק על המעשה הזה".

השחתה בפוריידיס (רקאד מוחסין)

ראש המועצה האזורית הסמוכה חוף הכרמל, כרמל סלע, שיגר מכתב ליונס מרעי, ראש המועצה המקומית פוריידיס, וגינה את המעשה. ידידי היקר, קיבלנו בתדהמה את המעשה המחריד של ריסוס כתובות על קירות המסגד ופגיעה ברכוש תושבי הכפר", כתב סלע.

"המועצה האזורית חוף הכרמל מגנה בכל תוקף פעילות זו, שפוגעת ברכשי ליבם של תושבי הכפר ומקווה כי מקרים מהן אלו לא ישנו. לא ניתן למעשה קיצוני של בודדים להשליך על מערכת היחסים ההדוקה שבין תושבי חוף הכרמל לתושבי פוריידיס", הוסיף.