השב"כ עצר חוליית טרור במזרח ירושלים

הותר לפרסום: השב"כ והמשטרה עצרו חמישה תושבי הכפר עיסאוויה שהיו מעורבים בשורה של אירועי טרור מקומיים בבירה. נגד החשודים, להם תעודת זהות כחולה ומעמד של תושב, יוגשו כתבי אישום בימים הקרובים

נעצרה חולית טרור, אילוסטרציה (חדשות 2)

בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי והיחידה המרכזית במשטרת ירושלים נעצרה חוליית טרור ממזרח ירושלים שחבריה ביצעו שורה של פיגועים מקומיים בשכונת הגבעה הצרפתית ובהר הצופים - כך הותר היום לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברי החוליה, אשר מקורה בעיסאוויה, ביצעו מספר רב של פיגועים בשנתיים האחרונות, כשהבולטים בניהם הם האירוע שבו הושלך בקבוק תבערה לעבר בית כנסת בגבעה הצרפתית, הצתת רכב משטרה במקום, השלכת בקבוק תבערה לעבר דירה והשלכה נוספת של בקבוק תבערה לעבר מועדון ריקודים סלונים בבירה.

כמו כן חשודים חברי החוליה כי במספר רב של הזדמנויות יידו בקבוקי תבערה ואבנים לעבר אזרחים ואנשי כוחות הביטחון בכפרם, באזור בית החולים הדסה הר הצופים, באוניברסיטה העברית ובבסיס צה"ל בירושלים.

כל חברי החוליה העצורים, בהם גם קטין, הם תושבי הכפר שבמזרח ירושלים, המחזיקים תעודות זהות ישראליות ומעמד של תושבים. בימים הקרובים יוגשו נגדם כתבי אישום חמורים לבית המשפט המחוזי בירושלים.

מוקדם יותר היום, הותר לפרסום כי השב"כ בסיוע צה"ל עצרו בנוסף חוליה צבאית המזוהה עם חמאס הפועלת מקלקיליה. מהחקירה עלה כי חברי החוליה תכננו לבצע פיגועי מטען וירי לעבר יעדים ישראליים. גם נגדם צפויים להיות מוגשים שורה של כתבי אישום חמורים.