מאסר לקצין שביצע ירי לעבר מפרי סדר בניגוד להוראות

קצין צה"ל שביצע ירי בניגוד להוראות הפתיחה באש לעבר פלסטינים ייכנס לכלא ויורד לדרגת סמל. בית הדין הצבאי לא כיבד את הסדר הטיעון בעניינו. בעבר הוא ריצה עשרה ימי מחבוש בשל האירוע שהתרחש סמוך לכפר א-נבי סאלח

למצולמים אין קשר לכתוב (רויטרס)

על רקע התמיכה הציבורית לה זוכה החייל מחטיבת הנח"ל שתועד דורך נשק לעבר נער פלסטיני, גזר בית הדין הצבאי עונש מאסר לחייל אחר, קצין בדרגת סגן משנה שהורשע בעבירה של שימוש בלתי חוקי בנשק, במסגרת אירוע מבצעי שארע בחודש יוני 2012, בסמוך לכפר א-נבי סאלח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירוע המדובר, השליך הקצין אבנים לעבר מפרי סדר פלסטינים, לאחר שאלה יידו אבנים לעברו ולעבר חייליו. בהמשך פעל בניגוד להוראות הפתיחה באש, כשהחל בירי לעבר המפגינים כשהנשק בגובה המותן שלו, ולא לעבר פלג הגוף התחתון.

במסגרת הטיעונים לעונש, עתרו התביעה ובא-כוחו של הקצין לכך שייגזרו עליו 50 ימי מאסר לריצוי בדרך של עבודה צבאית, זאת לצד עשרה ימי מחבוש אותם ריצה בעבר במסגרת הליך משמעתי מיד לאחר פרסום האירוע. בנוסף, ביקשה התביעה הצבאית מבית הדין להוריד את הקצין לדרגת טוראי, ואילו ההגנה עתרה להותרתו לדרגת סג"מ.

בית הדין הצבאי החליט שלא לכבד את הסדר הטיעון במלואו וקבע כי מעשיו של הקצין מצדיקים מאסר בפועל שירוצה בדרך של כליאה ממשית, ולכן גזר על הנאשם 45 ימי מאסר בדרך של כליאה ממשית, לצד עונש מאסר מותנה. באשר לדרגתו של הקצין, קבע בית הדין בדעת רוב כי לא ניתן להותירו בדרגת קצונה, והורידו לדרגת סמל.‎

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv