שוב פשע שנאה ביקנעם: צמיגי מכונית של תושב נצרת נוקבו

פעולות התג מחיר הופכות למכת מדינה של ממש ואירוע שני בתוך שלושה ימים נרשם בעיר יקנעם בצפון. צמיגי מכוניתו של פועל מנצרת נוקבו ועל הרכב צויר מגן דוד. "מקווה שיתפסו את מי שעשה את זה ושהוא ישלם", אמר. השר אהרונוביץ' בביקור הזדהות בפוריידיס: "צריך להגדיר את הפעולות האלה כטרור"

תג מחיר נוסף בצפון: המשטרה בודקת חשד להשחתת רכב נוספת ביקנעם, בפעם השנייה השבוע. צמיגי מכוניתו של תושב נצרת שחנה בעיר נוקבו הבוקר (ד') וצויר מגן דוד על הרכב. משטרת עפולה פתחה בחקירת המקרה. לפני שלושה ימים בלבד בוצעה השחתה נוספת בעיר, כאשר אלמונים ניקבו את צמיגי מכוניתו של קבלן מכפר קנא, ורשמו על רכבו "תג מחיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חליל, בעל הרכב שהושחת, הוא תושב נצרת שעובד במפעל באזור התעשייה ביקנעם. חליל, שהחנה את רכבו כמדי בוקר, גילה את המעשה סמוך לשעה תשע בבוקר, כשעתיים לאחר שהרכב חנה במקום. "אני כועס על מה שעשו, אני מקווה שיתפסו את מי שעשה את זה וישלם על זה", סיפר לחדשות 2 Online. בדומה למקרים הקודמים באזור, על הרכב צויר מגן דוד בטוש שחור.

ח"כ אחמד טיבי (רעמ-תעל) פנה היום לשר הרווחה מאיר כהן, וביקש ממנו להתייחס לנפגעי פעולות תג מחיר כנפגעי פעולות איבה. ח"כ טיבי הצהיר כי יגיש תיקון לחוק שיתייחס לאירועי תג מחיר כאל פעולות טרור. "אם הממשלה לא תתמוך בהצעה, היא תוכיח כי היא מעודדת את הפשעים", הוסיף טיבי.

השחתת הכלי הרכב בצפון נמשכת (חדשות 2)

אהרונוביץ': "הנחינו את המשטרה לפעול בתקיפות"

הבוקר הגיעו לכפר פוריידיס, בו בוצע אתמול מעשה תג המחיר במסגד, יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' כדי להביע סולידיריות עם התושבים. השר אהרונוביץ' אמר עם הגעתו: "באתי לתמוך בתושבי הכפר. מדובר בכפר שהוא גן עדן - גם לפי שמו בערבית, כפר שמהווה דוגמה לדו קיום. אני חושב שצריך שיהיו כלים לממשלה בכדי לפעול ולהגדיר רשמית את פעולות תג המחיר כפעולות טרור. הנחינו את המשטרה ואת גופי הביטחון לפעול בתקיפות כדי לתפוס את האחראים".

הכתובת שרוססה בכניסה למסגד עדיין נותרה על הקיר ותושבים רבים - יהודים וערבים- מגיעים למקום. תושב זכרון יעקב אמר לחדשות 2 Online כי "באתי להזדהות, אני עושה את הקניות שלי כאן ויש לי הרבה חברים. לא ניתן לפעולה כזאת לפגוע במרקם היחסים המיוחד באזור. אני מקווה שהמשטרה תשים יד על המבצעים ותמנע את האירוע הבא".

מאות הפגינו נגד תג המחיר, אמש (פוראת נאסר, חדשות 2)

שביתת מחאה בכפר פוריידיס

תושב הכפר ראקד מוחסיין אמר: "מספיק לראות את התמיכה שאנחנו מקבלים משכנינו היהודים זה כבר מעודד אותנו צריכים להמשיך הלאה ולא לתת לאירוע הזה לקלקל את היחסים".

בכפר פוריידיס שבצפון מתקיימת היום שביתה כללית במחאה על פעולת "תג מחיר" שבוצעה אתמול במסגד. בכפר לא מתקיימים לימודים ובתי העסק סגורים. כ-3,000 בני אדם הפגינו אמש בכפר אחרי שאתמול נוקבו צמיגיהם של כ-70 כלי רכב בכפר וכתובות נאצה רוססו במסגד אל-רחמה.

תג המחיר בפוריידיס, אתמול (רקאד מוחסין)

המפגינים, ובהם מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלמית השייח' ראאד סלאח וחברי כנסת ערבים, צעדו מהכניסה לכפר אל המסגד שבו רוססו הכתובות: "מסגדים סוגרים במקום ישיבות". משתתפים יהודים בהפגנה הניפו שלטים שעליהם נכתב: "תג מחיר - זה טרור". על פי החשד, שני גברים ואישה עומדים מאחורי מעשה תג המחיר בפוריידיס.

תג המחיר ביקנעם בתחילת השבוע (חדשות 2)

במקביל, דיווחה המשטרה בתחילת השבוע על חשד לתג מחיר נוסף בעכו. על קירות חטיבת הביניים בשכונה המזרחית בעיר נרשמו כתובות נאצה נגד הנהלת בית הספר, לצד הכתובת "מוות לערבים". כמו כן, בוצע ניסיון להצית את עמוד התורן של דגל המדינה בחטיבה. מחלק הנוער של תחנת עכו פתח בחקירה לאיתור המבצעים.