"בני צורח והכלבים נושכים. בכיתי"

‫אביו של חמזה אבו-האשם, הנער הפלסטיני שתועד כשחיילי צה"ל משסים בו כלבים, סיפר לחדשות 2 על האירוע הקשה: "הוא התפשט בביהמ"ש וראו את סימני הנשיכות בידיו, בפניו ובכל חלקי גופו". בצה"ל פתחו בחקירה‬

חודשיים עברו מאז שבנו, חמזה אבו-האשם, בן 16, הותקף על ידי כלביהם של חיילי צה"ל. היום (שני) צפה אביו של הנער בתיעוד הקשה לראשונה וסיפר בשיחה עם חדשות 2 על התחושות הקשות. הסרטון שהופץ היום ברשת מתעד את חיילי צה"ל כשהם משסים כלבים בנער, והנער נשמע זועק מכאב ומפחד בזמן שהוא מוחזק בידי החיילים ומכל צד שלו מתנפל עליו כלב. המקרה נחשף רק כעת בעקבות העלאת התיעוד לרשת, ולכן החיילים טרם טופלו משמעתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החמור התרחש ב-23 בדצמבר האחרון באזור כרמי צור במועצה האזורית גוש עציון. החיילים תפסו את הנער, שככל הנראה יידה לעברם אבנים. אחד מלובשי המדים נשמע בסרטון מלגלג על הנער ושואל: "מי פחדן, אה? מי פחדן? יופי". בכלב הוא הפציר: "תן בו".

"הבן שלי סיפר לי שברגע שלקחו אותו הכלבים נשכו אותו. הוא היה בטיפול בבית החולים הדסה במשך יום וחצי", אמר האב וטען כי הצורך בטיפול בבנו בבית החולים נבע מהתקיפה של הכלבים. "בבית המשפט, מול השופט, הבן שלי התפשט. אפשר היה לראות את סימני הנשיכות של הכלבים על הידיים ועל פניו".

"בכיתי כמו ילד קטן כשראיתי אותו", הוא תיאר. "הבן שלי צורח, הכלבים נושכים אותו והחיילים צועקים 'יאללה, קדימה, תמשיכו, תמשיכו'".

"בני צורח והכלבים נושכים" (חדשות 2)

גורם צבאי: מקרה חריג מאוד ואסור שיקרה

העימות התפתח תחילה בין כמה עשרות פלסטינים לבין חיילים באזור השטח הביטחוני המיוחד של ההתנחלות כרמי צור. במהלך העימות יידו פלסטינים אבנים לעבר החיילים שהגיבו בירי אמצעים לפיזור הפגנות. כשעה לאחר תחילת העימות הגיעו לאזור שני חיילים ועמם שני הכלבים שתועדו בסרטון.

לאחר מכן הרחיקו החיילים את הכלבים מהמקום, אזקו את הנער ולקחו אותו להתנחלות כרמי צור, ממנה פונה באמבולנס לבית חולים ישראלי. ממשפחתו של הנער שהותקף נמסר כי מבית החולים הוא נלקח למעצר בכלא עופר.

גורם צבאי אמר לחדשות 2 Online: "זה מקרה חריג מאוד ואסור שיקרה. החיילים האלה יטופלו וצריך להבין שמסתכלים על זה בחומרה, לא ברור מהן הנסיבות שבגינן האירוע הזה קרה".

דובר צה"ל תת-אלוף מוטי אלמוז, אמר הערב כי "הרמטכ"ל הנחה לבצע תחקיר ולסיימו עד יום חמישי במקביל לפתיחת חקירת מצ״ח בנושא. זו תהיה טעות להסיק מסקנות טרם סיום התחקיר, אך אין ספק שהאירוע חמור ואינו תואם את המצופה מחיילינו. אנו מתייחסים במלוא הרצינות לאירוע ונפעל למנוע הישנותו בעתיד. נמשיך לפעול למען ביטחון אזרחי ישראל ונזכור תמיד את הערכים על בסיסם בנוי צה"ל".