תמיכה בפייסבוק לחייל שדרך נשק וכיוון לעבר נער פלסטיני

לאחר שלוחם בחטיבת הנח"ל תועד כשהוא דורך את נשקו מול נער פלסטיני ובצה"ל אמרו כי התנהגותו חריגה ותיבדק, הוקם דף פייסבוק לתמיכה בחייל. תוך זמן קצר צבר הדף אלפי לייקים וחיילים רבים העלו תמונות שבהן הם מביעים הזדהות עם הלוחם. הלוחם מרצה מאסר כי תקף את מפקדו, ללא קשר לתקרית דריכת הנשק

בסרטון שפורסם השבוע וגרם לסערה ברשת נראה לוחם בחטיבת הנח"ל מתווכח עם נער בן 15 בחברון ואז מאבד את שלוותו ודורך לעברו את נשקו. בדובר צה"ל הבהירו כי מדובר בהתנהגות חריגה ופתחו בבדיקה, אך בינתיים זוכה החייל לתמיכה מלוחמים רבים, שהעלו תמונות והביעו הזדהות בדף פייסבוק שנפתח למענו אמש. המחאה התחילה באתר החדשות 0404 ומשם התפשטה לרשת, והדף כבר זכה לכ-15 אלף לייקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראה החייל מתווכח עם הנער בן ה-15 ואז נשמע אומר לו: "לא כדאי לך לעשות את זה עוד פעם", דוחף את הפלסטיני שהתקרב אליו, ודורך לעברו את הנשק. לאחר מכן, מקלל החייל את הפלסטיני, תופס אותו ועצר אותו.

החייל דורך את נשקו (יוטיוב)

בדף הפייסבוק שזכה לשם "גם אני עם דוד הנחלאווי" נראים חיילים, שמסתירים את פניהם, מביעים תמיכה בלוחם הנח"ל ומחזיקים שלטים שעליהם נכתב "כולנו דוד הנחלאווי". זאת, למרות שבצה"ל אמרו על אירוע כי "התנהגותו של החייל חריגה", וכי העניין נמצא בבדיקה. ייתכן אף שהלוחם יודח בעקבות התקרית.

חיילים הביעו תמיכה בלוחם הנח"ל (פייסבוק)

"לחיילי צה"ל נמאס שמפקירים אותם לידי האויב ומשחקים בהם ככלי שחמט", נכתב בדף הפייסבוק. חלק מהמגיבים השתמשו בביטויים גזעניים קשים, ואף הביעו צער על כך שהחייל לא ירה בנער הפלסטיני.

מתוך דף הפייסבוק (פייסבוק)

לוחם הנח"ל יושב כעת בכלא בגלל אירוע אחר שאינו קשור לאירוע דריכת הנשק. גורמים בצה"ל אמרו לחדשות 2 Online כי החייל נשלח לכלא לאחר שעוד לפני התקרית עם הנער הפלסטיני, תקף באמצעות אגרופן גם את מפקד המחלקה שלו ואת מפקד הכיתה שלו בתקרית נפרדת שאינה קשורה לאירוע המצולם. משמרתו הסתיימה בשעה 18:00 והוא נשפט מיד אחריה על תקרית תקיפת המפקד, ורק לאחר מכן התברר כי הוא דרך נשק על נער פלסטיני.

לגבי הסרטון, אומרים אותם גורמים, כי לאחר שישתחרר החייל מהכלא יתקיים עמו בירור על האירוע הזה ואז תתקבל החלטה בעניינו. "על פניו מבחינה מבצעית בלבד", הם מסבירים, "באירוע דריכת הנשק אל מול הפלסטיני לא נראה שהוא נהג באופן שאינו כשורה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "צה"ל מצר על הפרסומים המוטעים על עונשו של החייל ומדגיש כי כליאתו בוצעה עקב אלימות כלפי מפקדיו וללא קשר לסרטון המדובר אשר יתוחקר באופן פרטני עם חזרתו ליחידה. אירועי אלימות בחטיבת הנח"ל מטופלים במלוא החומרה ואינם עומדים בקנה אחד עם ערכי צה"ל".