"תג מחיר" ואיום ברצח על נוצרים

הסלמה בפעולות נגד נוצרים ומוסלמים: תושב צפת נעצר בחשד שהגיש לראשי הכנסייה הנוצרית בישראל מכתיב איום חריף. במקביל, נזק נגרם בכנסייה בכנרת ובפוריידיס רוססו כתובות במסגד וצמיגי 70 מכוניות

עליית מדרגה ביחסים בין יהודים לנוצרים ומוסלמים: תושב צפת חשוד שהגיע לנצרת והעביר מכתב איום לארכיבישוף ג'אסינטו-בולוס מרקוצו, ראש הכנסיות בישראל שבו נקראים הנוצרים לעזוב את המדינה. אם לא - יוצאו להורג ערבים-נוצרים. במקביל, התגלה הבוקר נזק בכנסייה על חופי הכנרת. האירועים האלה מצטרפים להשחתת מסגד ו-70 כלי רכב במועצה המקומית פוריידיס הבוקר (ג').

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"על כל אנשי הכנסייה, מהפטריארך ועד אחרון משמשי הכנסייה, וכן כל אזרח או תושב ישראל המגדיר עצמו כנוצרי, השייך לאחת מהכנסיות שאינה פרוטסטנטית או אנגליקנית, לעזוב את תחום השיפוט של מדינת ישראל עד יום שני, ה' אייר תשע"ד, 5 במאי 2014 למניין אומות העולם, עד שקיעת החמה", לשון מכתב האיום שהופץ לכל ראשי הכנסייה בישראל. "כל שעת דחייה תגבה את חייהם של 100 נפשות מבין הנוצרים השייכות לכנסיות דלעיל".

במכתב צוין, לצד ציטוטים מהתורה, כי "בשם אלוהי ישראל, התורה הקדושה אוסרת כל ביטוי לעבודה זרה בארץ ישראל, ארץ הקודש, והנוצרים עושים עבודה זרה".

"מסגדים סוגרים במקום ישיבות" (רקאד מוחסין)

חלק ממכתב האיום (חדשות 2)

פגיעה בכנסייה ובמסגד

בשעות הבוקר התגלה בכנסיית טבח'ה שבצפון-מערב הכנרת נזק לספסלים וצלב שבור. על אחד הספסלים נחרט מגן דוד. המשטרה פתחה בחקירה. במקביל, ריססו הלילה אלמונים כתובות נאצה במסגד אל-רחמה בכפר פוריידיס הסמוך לוואדי מילק. על כמה מקירות המסגד רוססו מגן דוד והכיתוב "מסגדים סוגרים במקום ישיבות". בנוסף נוקבו צמיגיהם של כ-70 כלי רכב בכפר.

צלב שבור ליד הכנרת (חדשות 2)

מגן דוד על ספסל בכנסייה (חדשות 2)

על פי החשד, שני גברים ואישה עומדים מאחורי המעשה - הם תועדו במצלמת אבטחה שמוצבת בכפר. המשטרה החלה בחקירת המקרה, שעורר זעם רב בקרב התושבים שגילו את ההשחתה הבוקר. "פעולת התג מחיר עברה כל גבול - כנראה שאף אחד לא מעוניין להפסיק את זה עד שתהיה שפיכות דמים", אמר תושב הכפר לחדשות 2 Online. "הגיע הזמן שהממשלה תתערב באופן מיידי לפני שיהיה אסון. אנחנו לא נשתוק על המעשה הזה".

70 רכבים הושחתו (רקאד מוחסין)

בעקבות המקרה הבוקר הוחלט על שביתה כללית מחר בכפר. השביתה תכלול סגירת בתי עסק ומוסדות חינוך.