פוריידיס: 70 רכבים ומסגד הושחתו בפעולת "תג מחיר"

עשרות תושבים בכפר הערבי בצפון התעוררו וגילו שצמיגי מכוניותיהם נוקבו. על קירות מסגד מקומי רוסס מגן דוד והכתובת "מסגדים סוגרים במקום ישיבות". תושב פוריידיס: "לא נשתוק על המעשה הזה"

חשד לפעול תג מחיר חמורה בצפון: אלמונים ריססו כתובות נאצה במסגד אל-רחמה בכפר פוריידיס הסמוך לוואדי מילק. על כמה מקירות המסגד רוססו מגן דוד והכיתוב "מסגדים סוגרים במקום ישיבות". בנוסף נוקבו צמיגיהם של כ-70 כלי רכב בכפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, שני גברים ואישה עומדים מאחורי המעשה. המשטרה החלה בחקירת המקרה, שעורר זעם רב בקרב התושבים שגילו את ההשחתה הבוקר. "פעולת התג מחיר עברה כל גבול - כנראה שאף אחד לא מעוניין להפסיק את זה עד שתהיה שפיכות דמים", אמר תושב הכפר לחדשות 2 Online. "הגיע הזמן שהממשלה תתערב באופן מיידי לפני שיהיה אסון. אנחנו לא נשתוק על המעשה הזה".

בעקבות המקרה הבוקר הוחלט על שביתה כללית מחר בכפר. השביתה תכלול סגירת בתי עסק ומוסדות חינוך.

כ-70 כלי רכב נפגעו (רקאד מוחסין)

חוף הכרמל: מגנים בתוקף את המעשה

ראש המועצה האזורית הסמוכה חוף הכרמל, כרמל סלע, שיגר מכתב ליונס מרעי, ראש המועצה המקומית פוריידיס, וגינה את המעשה. ידידי היקר, קיבלנו בתדהמה את המעשה המחריד של ריסוס כתובות על קירות המסגד ופגיעה ברכוש תושבי הכפר", כתב סלע.

"המועצה האזורית חוף הכרמל מגנה בכל תוקף פעילות זו, שפוגעת ברכשי ליבם של תושבי הכפר ומקווה כי מקרים מהן אלו לא ישנו. לא ניתן למעשה קיצוני של בודדים להשליך על מערכת היחסים ההדוקה שבין תושבי חוף הכרמל לתושבי פוריידיס", הוסיף.

"צריך שהממשלה תתערב לפני שיהיה אסון" (רקאד מוחסין)

ביום ראשון: תג מחיר ביקנעם

ביום ראשון נוקבו צמיגי מכוניתו של קבלן ערבי ביקנעם, ועל הרכב נרשם "תג מחיר" וצוייר מגן דוד. משטרת עפולה פתחה בחקירה, והקבלן, עורסן עמארה, מחה: "אנחנו חיים במדינה אחת ואסור שיהיו דברים כאלה, בושה לעשות דברים כאלה".

עמארה הוסיף: "זה מקרה לא טוב, בין אם זה היה יהודי או ערבי. לפי דעתי מי שעושה מעשים כאלה צריך לקבל מה שמגיע לו, הם יתפסו את מי שעושה דברים רעים והוא יקבל את העונש".

מועצת חוף הכרמל גינתה (רקאד מוחסין)

ביום ראשון דווח על חשד לתג מחיר נוסף בעכו. על קירות חטיבת הביניים בשכונה המזרחית בעיר נרשמו כתובות נאצה נגד הנהלת בית הספר, לצד הכתובת "מוות לערבים". כמו כן, בוצע ניסיון להצית את עמוד התורן של דגל המדינה בחטיבה. מחלק הנוער של תחנת עכו פתח בחקירה לאיתור המבצעים.

תג מחיר ביקנעם, השבוע (חדשות 2)

אלון שני השתתף בהכנת הכתבה.