צפו: גולני מתאמנת למלחמה הבאה

חטיבת גולני מבצעת תרגול בהיקף משמעותי פעמיים בשנה, ובהתאם לאיומים, משתנים גם היעדים - והפעם תרגלו את כיבוש דרום לבנון ברמת הגולן ואת כיבוש רצועת עזה - ברהט. צפו כיצד מתכוננים בחטיבה לפעול נגד אויב שיתחבא מאחורי אזרחים ומול העורף שיותקף בטילים

באימונים תמיד הכל עובד כמו בתכנון - הטנקים פועלים בזמן וחיל האוויר תמיד מגיע, ומאפשר לחיילי הרגלים, מגולני, לכבוש את היעד. באימון החצי שנתי הגדול של חטיבת גולני, הפעם האויב השתנה: לוחמת גרילה מעל ומתחת לקרקע עם הרבה נ"ט ורימונים, כשהאזרחים הם המחסה הטוב ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מבינים שיש מולנו אויב רציני ומשמעותי ואנחנו מתאמנים באופן אינטנסיבי כדי להיות מוכנים ליום פקודה", מסביר אל"מ יניב עשור, מפקד חטיבת גולני. החטיבה תירגלה ברמת הגולן כיבוש, תיאורטי, של סוריה ולבנון, וברהט תרגלה לוחמה בשטח בנוי, כהכנה לפעולה אפשרית ברצועת עזה. בכל זירה יש אתגרים שונים, מתאר שונה והכנה מדויקת.

מוכנים לכל תרחיש (חדשות 2)

אין ספק שבלחימה הבאה העורף יותקף בטילים רבים, ולמרות מערכות ההגנה האוויריות כולם יודעים שחיילי החי"ר ייכנסו לאזורים המיושבים מהם יתבצע הירי. אזורים שכעת עוברים תהליך של ביצור, ורק כיבושם יפסיק את הירי. בצבא יודעים כי יהיה לחץ ציבורי מצד הציבור שיישב במקלטים שירצו לסיים את הלחימה מהר, ובחטיבה מבטיחים שהם מתכוננים לכל התפתחות.