בעוטף עזה נדהמו: קשה לעכל את הבגידה

ראש מועצת אשכול חיים ילין הופתע לגלות ששלושה ישראלים, ביניהם מיכאל פרץ ממושב מבטחים במועצה, חשודים בהעברת סחורות לשיקום מנהרות חמאס בעזה. "אם יוכח שהמקרים האלה אכן קרו, זה מקרה חמור וצריך לגנות אותו", אמר מזכיר מבטחים

הציוד שהוברח לעזה על פי החשד (חדשות 2)

תושבי המועצה האזורית אשכול התבשרו היום (שני), רק כמה שעות לפני כל אזרחי ישראל, אודות תושב המועצה החשוד במכירת ציוד בנייה שנועד לשיקום מנהרות חמאס בעזה, מיכאל פרץ ממבטחים. הפתעה זו אולי מילה קטנה מדי בכדי לתאר את תחושותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"זו הפתעה גמורה לחברים פה ולמושב ולכל האזור בכלל", אמר לחדשות 2 Online מזכיר היישוב בו מתגורר אחד משלושת החשודים בפרשה. "זה מקרה בודד ויוצא דופן". מזכיר היישוב מספר כי לא הבחין בשום דבר מוזר בהתנהגותו של החשוד, יליד היישוב. "אם יוכח כמובן שהמקרים האלה אכן קרו, זה מקרה חמור וצריך לגנות אותו", אמר. "אנחנו עדיין מעכלים את מה ששמענו. זה לא קשור ליישוב או למשפחה שלו. אנחנו עדיין לא יודעים מה לעשות עם זה. נשב ונראה".

שעות ספורות לפני שהפרשה הותרה לפרסום, קיבלו תושבי המועצה האזורית אשכול איגרת בנושא מראש המועצה. "במהלך הבוקר ייחשף בכלי התקשורת חשד לפרשה ביטחונית חמורה שבה מעורב כביכול תושב המועצה", כתב ראש המועצה חיים ילין (חבר יש עתיד). "המועצה עודכנה לגבי החקירה המתנהלת בעניין אולם הוטל עלינו איסור על פרסומה כדי לא לפגוע בהליך החקירה. אם החשדות אכן יוכחו כנכונים הרי שמדובר במקרה חמור ביותר שאינו מתקבל על הדעת ויש לגנותו. המעשה המיוחס כביכול לתושב המועצה מנוגד לחלוטין לערכי היישוב, ואנו נפעל כדי לתמוך בתושבים ולהגן על הקהילה".

המחסן ביישוב במועצת אשכול (חדשות 2)


בשיחה עם חדשות 2 Online הגיב ילין בחריפות רבה יותר לחשדות. "אם אכן יוכח החשד על שיתוף פעולה עם החמאס, אני רואה זאת כבגידה חמורה במדינת ישראל, בתושבי המועצה ובחברי היישוב בו הוא חי", אמר. "אני מצפה מרשויות החוק לנהוג במלוא חומרת הדין וללא פשרות עם מי שבגד וסיכן את חייהם של חבריו במעשה שפל עבור בצע כסף".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv