מתיחות בדרום: שלוש רקטות נורו לעבר ישראל

זמן קצר לאחר שצה"ל תקף מהאוויר חוליית טרור שהייתה בדרכה לשגר רקטות לעבר ישראל, נורה מטח לעבר יישובי עוטף עזה. 3 רקטות נורו לעבר ישראל ונחתו בשטחים פתוחים. דובר צה"ל: לא זוהו נפילות בשטח ישראל

ארכיון (הצלה יהודה ושומרון)

הסלמה בדרום: זמן קצר לאחר התקיפה ברצועת עזה, נורו הערב (ד') שלוש רקטות מכיוון עזה לשטח ישראל. שלוש רקטות נפלו בשטחים פתוחים, אם כי בצה"ל טענו כי לא זוהו נפילות בשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום ניסה צה"ל לתקוף מהאוויר חוליה שעמדה לשגר רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל, אלא שבדובר צה"ל ציינו כי לא זוהתה פגיעה במטרה. על פי הפלסטינים, שמונה בני אדם, בהם חמישה ילדים, נפצעו ואילו המחבל שרכב על אופנוע נמלט וניצל.

התקיפה בוצעה בעקבות מידע שהגיע לידי השב"כ על חוליה בדרכה לשיגור, ועל כן צה"ל הקדים את התקיפה, כך שתבוצע לפני השיגור. הדיווח על התקיפה הגיע דקות ספורות לאחר החתימה על הסכם הפיוס בין חמאס לפתח. בדובר צה"ל ציינו כי "בפעילות משותפת של צה"ל ושירות הביטחון הכללי לסיכול טרור, בוצעה תקיפה בצפון הרצועה".

התקיפה בוצעה על רקע החשש מקריסת המשא ומתן המדיני בין ישראל לפלסטינים, זאת בשל ההכרזה של חמאס ופתח על פיוס ב"הסכם היסטורי" בעזה. בלשכת ראש הממשלה הודיעו כי בוטלה פגישת המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים שהייתה אמורה להתקיים הערב. בהודעה הלקונית לא צוין אם ייקבע מועד חדש או מה סיבת הביטול. הפגישה הייתה אמורה להתקיים בין השרה ציפי לבני, סאיב עריקאת, שממונים על המו"מ, והמתווך האמריקני מרטין אינדיק.

גורם אמריקני בכיר הבהיר הערב שכל ממשלה פלסטינית חייבת להתחייב לאי אלימות, הכרה במדינת ישראל והתחייבות להסכמים קודמים. "בלי זה", אמר הגורם האמריקני, "ייפגע הסיוע לרשות הפלסטינית".

הפיוס בין חמאס לפתח, שהושג כשבע שנים לאחר הפיכת חמאס ברצועת עזה, יאפשר את הקמת ממשלת האחדות של שני הארגונים. ראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הנייה בירך על ההסכם: "הסתיימו שנות הפילוג".