תיעוד: ילדים בלב מהומה בהר הבית

המתיחות בהר הבית שוברת שיא נוסף: קבוצת מטיילים חרדים, קבוצה אחת מני רבות שעולות למקום בתקופה האחרונה, הותקפה על ידי המון פלסטיני זועם. רק בזכות התערבות המשטרה חולצו המטיילים, בהם ילדים קטנים, מהמקום ללא פגע

בהלה בירושלים: קבוצה של מבקרים חרדים הגיעה אתמול להר הבית במסגרת סיור מטעם ארגון הליבה. יחד איתם הגיעו כ-20 ילדים, חלקם פעוטות. הם באו לסיור הרגיל, אלא ששום דבר רגיל לא היה בסיטואציה הזאת שעד מהרה התלקחה למהומה אדירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרגע שהגיעו, הוקפו המבקרים החרדים במאות מתפללים מוסלמים שדרשו מהם לעזוב. תוך דקות האווירה התחממה, המשטרה עיבתה את הכוחות שהקיפו את הקבוצה והילדים שהיו מוקפים בהמון הזועם היו מבוהלים לחלוטין. בשלב מסוים גם חפצים החלו להתעופף באוויר.

המהומה בהר הבית (חדשות 2)

על רקע נפיצות האירוע, החליטה המשטרה לקטוע את הביקור ופינתה את המבקרים מיד לאחר שעברו את מסגד אל אקצא. בדרך החוצה החלו החרדים להתפלל בקול רם, דבר שאסור עליהם על פי החוקים בהר.

האירוע הזה מבטא את עליית המתיחות לאחרונה סביב הר הבית. הסיבות לכך מגוונות: החל בביקורים תכופים ובתנועה המונית של ארגוני המקדש השונים והמשך בחברי כנסת מהימין שפועלים בנושא ללא לאות.

מהצד הפלסטיני נדמה שחמאס וארגונים איסלאמיסטיים משתלטים על ההר. יחד עם השיח היומיומי כי יהודים תוקפים את אל-אקצא, תקריות מסוג זה הפכו לשגרה מסוכנת באחד המקומות הנפיצים ביותר במזרח התיכון.