אחרי הפיוס: חיל האוויר תקף בעזה, המחבל ניצל

צה"ל תקף מהאוויר חוליית טרור שהייתה בדרכה לשגר רקטות לעבר ישראל, אך על פי הדיווחים בתקשורת הפלסטינית, 8 בני אדם, ובהם חמישה ילדים נפגעו - ואילו המבוקש נמלט. צה"ל: תקפנו, אך לא זוהתה פגיעה. התקיפה מגיעה זמן קצר לאחר החתימה על הסכם הפיוס בין חמאס לפתח

דקות לאחר הסכם הפיוס - תקיפה ברצועה: צה"ל ניסה לתקוף היום (ד') מהאוויר חוליה שעמדה לשגר מרצועת עזה לעבר ישראל, אלא שבדובר צה"ל ציינו כי לא זוהתה פגיעה במטרה. על פי הפלסטינים, שמונה בני אדם, בהם חמישה ילדים נפצעו, ואילו המחבל שרכב על אופנוע נמלט וחייו ניצלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקיפה בוצעה בעקבות מידע שהגיע לידי השב"כ על חוליה בדרכה לשיגור, ועל כן צה"ל הקדים את התקיפה, כך שתבוצע לפני השיגור. הדיווח על התקיפה הגיע דקות ספורות לאחר החתימה על הסכם הפיוס בין חמאס לפתח. בדובר צה"ל ציינו כי "בפעילות משותפת של צה"ל ושירות הביטחון הכללי לסיכול טרור, בוצעה תקיפה בצפון הרצועה".

 

רק לפני יומיים כלי טיס של חיל האוויר תקפו מספר יעדי טרור ברצועת עזה, וזאת בתגובה לירי רקטות לעבר יישובי עוטף עזה. מדובר צה"ל נמסר כי הותקפו שני יעדי טרור בדרום רצועת עזה ויעד נוסף הותקף במרכז הרצועה. "זוהו פגיעות מדויקות במטרות וכל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם", נמסר. התקיפה באה לאחר שנורו תשע רקטות לעבר שדרות ויישובים נוספים בסביבה.

מרבית הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים באזור שדרות ובתחומי המועצה האזורית שער הנגב, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק, אך רקטה אחת התפוצצה בכביש בשדרות וגרמה נזק קל למספר מבנים סמוכים.