מנכ"ל המשרד להגנת העורף התפטר

ניצב בדימוס דן רונן, מנכ"ל המשרד להגנת העורף, הודיע על התפטרותו בשל המחלוקת על סמכויות המשרד והמאבק מול משרד הביטחון. "בהיעדר הכלים והיכולת למימוש האחריות שהוטלה עליי, יהיה זה בלתי אחראי מצידי להמשיך בתפקידי", הדגיש במכתב שבו הסביר את המהלך

הניח את המפתחות. דן רונן (יח"צ)

עזב לאחר פחות משנה בתפקיד: ניצב בדימוס דן רונן הודיע היום (ג') על התפטרותו ממשרת מנכ"ל המשרד להגנת העורף, בשל המחלוקת בין השרים יעלון וארדן על סמכויות המשרד. במכתב ההתפטרות שלו ביקר רונן את ההחלטות בנושא וטען כי המשרד "הוקם על כרעי תרנגולת ובאופן לא מקצועי" כבר לפני כשלוש שנים, ומאז לא הוסדרו הסמכויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודשים האחרונים ניטש ויכוח עז בין השר להגנת העורף גלעד ארדן ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון על סמכויות המשרד, וארדן אף איים בהתפטרות אם משרדו לא יקבל סמכויות. כעת, מנכ"ל משרדו של ארדן הודיע על עזיבתו הקרובה בשל אותה מחלוקת, שטרם הוכרעה על ידי ראש הממשלה נתניהו.

"התחלתי את תפקידי כמנכ"ל בחודש יולי 2013, באתי לתפקיד מתוך הכרה של שליחות. לצערי, תשתית ויכולת תפעולית עצמאית לא ניתנו כלל למשרד", הבהיר רונן את הרקע להחלטתו.

העימות נמשך. ארדן ויעלון (חדשות 2)

"בלתי אחראי מצידי להמשיך בתפקידי"

רונן ציין במכתבו שני נושאים מרכזיים שהובילו להחלטתו. הראשון הוא אי מימוש ההחלטה בנושא הסדרת הסמכויות שלגביו הבהיר כי "אין אחריות בלי סמכות". והסיבה השנייה היא "התנהגות בלתי הולמת של משרד הביטחון כלפי המשרד להגנת העורף וכלפי עובדי המשרד להגנת העורף, אשר כולם עובדי משרד הביטחון".

"בהיעדר הכלים והיכולת למימוש האחריות שהוטלה עליי, יהיה זה בלתי אחראי מצידי להמשיך בתפקידי", הכריז רונן, שיעזוב את תפקידו בסוף החודש. 

רונן ציין כי הגישה שלפיה "רק צה"ל הוא שיכול" להגן על העורף כשלה במלחמת לבנון, ולכן לדעתו "העורף האזרחי צריך וחייב להיות מוכן לסייע ולטפל בכל אירוע בעורך, כפי שנהוג בכל מדינות העולם המערבי, הדמוקרטיות והנאורות".