חג לא שקט: מטח רקטות לעבר יישובי הדרום

לפחות 9 רקטות נורו מאז שעות הבוקר מצפון רצועת עזה לעבר העיר שדרות ויישובים נוספים בעוטף עזה. אחת הרקטות פגעה בכביש בתוך שדרות וגרמה נזק למספר חנויות סמוכות. יתר הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים. בכל המקרים לא היו נפגעים

3 רקטות נורו. ארכיון (AP)

שלוות החג הופרה הבוקר (ב') בשדרות וביישובי עוטף עזה בעקבות שני מטחי רקטות שנורו מצפון רצועת עזה לעבר שטחי ישראל. אחת הרקטות התפוצצה בכביש בעיר וגרמה נזק קל למספר חנויות סמוכות. לא היו נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרבית הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים באזור שדרות ובתחומי המועצה האזורית שער הנגב, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. חבלנים של המשטרה ושל צה"ל פתחו בסריקות לאיתור הנפילות. רקטה נוספת התפוצצה במועצה האזורית אשכול. במקרה זה לא נשמעה אזעקה.

בעקבות הירי הוקפצו שני מסוקי קרב שסיירו מעל צפון רצועת עזה וביצעו ירי הרתעתי לעבר מספר נקודות חשודות. הערב צפויים תושבי שדרות ועוטף עזה לחגוג את המימונה, ועל פי הערכות, מדובר במאמץ של ארגוני טרור פלסטיניים לשבש את החגיגות.

בשעות הבוקר נמסר כי פלסטינים ירו רקטת RPG לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות שגרתית באזור גדר המערכת בדרום. בתגובה ביצע הכוח ירי מרגמות למרחב. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי הם "רואים בחומרה כל ניסיון לפגוע באזרחי מדינת ישראל ובכוחות הביטחון".