שתי תקריות בטיחות חמורות אירעו בצה"ל במהלך החג

במהלך חול המועד אירעו שתי תקריות בטיחות חריגות בצה"ל: באחת מהן, בגבול מצרים, נפלט כדור מאג מרכב סיור ופגע בגלגל. באחרת, איבד קצין את נשקו בגזרת יו"ש, שנמצא לאחר מכן על ידי המשטרה הפלסטינית. דובר צה"ל: "האירועים חריגים, יופקו לקחים"

קצין איבד את נשקו. ארכיון (רויטרס)

תקריות בטיחות חמורות במהלך החג: שתי תקריות בטיחות אירעו בצה"ל במהלך חול המועד - כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online. תקרית ראשונה אירעה בגדוד קרקל בגבול מצרים, היום (א') בבוקר. במהלך סיור של כוחות גדוד קרקל, נפלט כדור מאג מרכב סיור. הכדור פגע בגלגל של ג'יפ נוסף של חפ"ק הסיור. לא היו נפגעים אך נזק נגרם לגלגל ומתבצע כעת תחקיר בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

תקרית נוספת התרחשה אתמול בלילה (שבת) במהלך סיור של כוח באזור ביהודה ושומרון. במהלך הסיור, החיילים ביצעו עצירה שגרתית. מפקד הסיור, קצין בפלוגה, הניח את נשקו על מכסה המנוע של הג'יפ. אלא שהכוח לא שם לב שהנשק היה שם והמשיכו בנסיעה, במהלכה הנשק נפל.

ברגע שהם שמו לב לחסרונו, החלו בסריקות אחר הנשק אך הוא לא נמצא. למעשה, המשטרה הפלסטינית היא זו שמצאה את הנשק - והוא הוחזר לידי צה"ל באמצעות מנהלת התיאום הקישור.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לתקריות: "מדובר בשני אירועים חריגים שמתוחקרים לעומק על מנת למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד. בסיום התחקירים יוסקו המסקנות ויופקו הלקחים הנדרשים".