משטרת תאילנד: "ישראל ביקשה שנגביר את האבטחה על המטיילים"

המצוד של המשטרה התאילנדית אחרי פעילי הטרור שניסו לפגוע בישראלים נמשך. המשטרה דיווחה כי שגרירות ישראל ביקשה שתוגבר האבטחה על המטיילים הישראלים, בעיקר באזור קאו סאן, על מנת למנוע מתקפות נוספות

האבטחה תוגברה. ארכיון (שחר יעקב)

לא לוקחים סיכון למתקפה נוספת: ה"בנגקוק פוסט" דיווח הלילה (א') כי שגרירות ישראל ביקשה מהמשטרה התאילנדית לתגבר את אבטחת התיירים הישראלים, בעקבות סיכול הפיגוע נגד ישראלים בתאילנד במהלך סוף השבוע. במקביל, נמשך המצוד אחר חשודים נוספים, מעברל שניים שנעצרו עד לשלב זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, דרשה ישראל להגביר את השיטור והכוחות בכבשים קאו סאן ורמבוטרי עד ליום שלישי לכל הפחות, מחשש לנסיון פגיעה נוסף. שני החשודים שנעצרו - דאוד פארחאט הצרפתי-לבנוני ויוסף איאד הלבנוני-פיליפיני - נחשדים בתכנון מתקפה על צעירים ישראלים, בהוראת חיזבאללה. המתקפה שסוכלה אמורה הייתה להתבצע בזמן הפסטיבל המקומי "סונגקראן", ובאפן סמלי גם בזמן חג הפסח.

לדברי אחד הבכירים במשטרה המקומית, השגרירות הישראלית סיפקה למשטרה המקומית "מידע מועיל נוסף" על שני העצורים. כמו כן הוסיף הבכיר כי לדברי השגרירות, תוכננו שש מתקפות שונות בבנגקוק במהלך החג.

המשטרה המקומית תפעיל בימים הקרובים, בנוסף לכוחות שיטור ופיקוח, גם סוכנים בבגדים אזרחיים שינסו לגשש ולאתר מידע על מתקפות נוספות מתוכננות. עוד הוסיפו גורמים במשטרה המקומית כי לא נמצאו חומרי נפץ במהלך חיפוש בדירתם של שני העצורים, אך נמצאו מגוון חומרים ואמצעים נוספים, בהם חומצה ומכונה לחפירה באדמה.

רחוב קאו סאן בבנגקוק (אביבית מיסניקוב)

ישראלים בתאילנד: "משנים את מסלול הטיול"

בסוף השבוע נרשמה בהלה בקרב מטיילים בתאילנד לאחר מניעת הפיגוע.  דנה (26) שמטיילת בבנגקוק יחד עם חבר שלה, כחלק מטיול בן שבועיים, הופתעה לשמוע על מעצר שני הצעירים שמשתייכים לחיזבאללה. "אני ממש מפחדת ובגלל המעצר הזה אנו משנים את מסלול הטיול שלנו כדי שחס וחלילה לא יקרה לנו משהו", היא סיפרה לחדשות 2 Online. "אני חושבת שאני אישאר באזור המלון עד יום ראשון, אז אני חוזרת".

גם בן זוגה הצטרף לתחושות של הלחץ והרצון לחזור לישראל כמה שיותר מהר: "לא נסתכן ולא נלך למקומות ראשיים, בכל מקרה כמעט הגענו לסוף הטיול והכי חשוב לשמור על הביטחון האישי שלנו".

בינתיים, בבית חב"ד, שנמצא סמוך לרחוב הפופולרי קאו סאן, שם היה אמור להתבצע לכאורה הפיגוע, שומרים על קור רוח וניהלו שיחות עם המשטרה המקומית שהגיעה למקום. "הגברנו את האבטחה לפני החגים מחשש לפיגועים אבל אנו ממשיכים בשגרה ומשתדלים לעשות את המקסימום בענייני ביטחון", סיפר לחדשות 2 Online מנהל בית חב"ד בבנגקוק, הרב נחמיה וילהלם.

לדבריו, המשטרה המקומית הגבירה עוד יותר את האבטחה סביב המרכזים היהודיים. "אין צורך להיכנס לפאניקה מיותרת כי ידוע שיש כל הזמן תכנונים לפגוע בנו. ההורים של המטיילים בעיקר נכנסים ללחץ אבל לא צריך להיבהל. על הישראלים לשמור על עצמם ולא להתבלט יותר מדי".

החשודים שנעצרו