דיווח: נמנע פיגוע נגד ישראלים בתאילנד

במדינה דיווחו על מעצרם של שני חשודים ממוצא לבנוני, שעל פי החשד השתייכו לחוליית חיזבאללה ותכננו לפגוע בישראלים בפסח. אחד מהחשודים הודה בחקירתו: "תכננתי לפגוע בתיירים ישראלים בבנגקוק"

רחוב קאו סאן בבנגקוק (רויטרס)

משטרת תאילנד עצרה לפני מספר ימים שני בני אדם, בחשד שהשתייכו לחוליית חיזבאללה ותכננו לפגוע בישראלים בבירה בנגקוק במהלך חג הפסח - כך דיווח הלילה (ו') העיתון "בנגקוק פוסט". על פי הדיווח, אחד מהחשודים שנעצרו הודה בחקירתו כי תכנן לפגוע בתיירים מישראל ברחוב הפופולרי קאו סאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקור במשטרת בנגקוק מסר לעיתון כי חלה התקדמות משמעותית בחקירה, שנמשכת מאז תחילת השבוע. מבדיקת דרכוניהם של החשודים עולה כי אחד מהם, דאוד פארחאט, הוא בעל אזרחות לבנונית וצרפתית. חשוד נוסף בשם יוסף איאד, הוא בעל אזרחות לבנונית ופיליפינית.

על פי המקור המשטרתי, שני החשודים נשאו דרכוני צרפת והפיליפינים בעת מעצרם. מבדיקת מסמכיהם האישיים עולה כי שניהם נולדו בלבנון, אך בשלב זה נבדקת מקוריותם של המסמכים שנמצאו ברשותם.

החשודים שנעצרו (חדשות 2)

מצוד בתאילנד אחר חשודים נוספים

מהחקירה עולה כי זהו ביקורו הראשון של פארחאט במדינה, בעוד שהעצור השני, יוסף איאד, נכנס לתאילנד כבר 17 פעמים. שניהם הגיעו למדינה לפני תחילת חג הפסח. עוזר מפקד המשטרה המקומית התייחס לחשיפת הפרשה ואמר כי החשודים נעצרו במקומות שונים בבנגקוק, לאחר שהמשטרה קיבלה מודיעין מישראל על מתקפה מתוכננת נגד תיירים ישראלים במהלך החג.

עם זאת, הפרשה טרם הסתיימה מאחר והמשטרה חושדת כי החוליה כללה לפחות תשעה חברים שעדיין נמצאים בתאילנד. בשלב זה נערך מצוד אחר יתר החשודים, לאחר שאיאד מסר בחקירתו מידע שיסייע לחוקרים במציאתם. איאד הוסיף בחקירה כי הוא וחבריו נכנסו לתאילנד על מנת לבצע פיגוע חבלה נגד תיירים ומוקדים ישראלים ברחוב קאו סאן בבירה.