ראש השב"כ: לגרש אסירים פלסטינים שישוחררו לעזה

על רקע המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, בניסיון להגיע לעסקת שחרור אסירים, ידרוש ראש השב"כ יורם כהן לגרש 10 מחבלים לשטחי עזה או לחוץ לארץ, ולא לשחררם לגדה המערבית. מדובר ב-10 מתוך 26 אסירים שהיו אמורים להשתחרר במסגרת הפעימה הרביעית

העסקה תצא אל הפועל? (רויטרס)

מכשול נוסף בדרך לעסקת שחרור האסירים? ראש השב"כ יורם כהן דורש לגרש 10 מחבלים פלסטינים, שעשויים להשתחרר בעסקה, לשטחי רצועת עזה או לחוץ לארץ - ולא לשחררם לשטחי הגדה המערבית. מדובר ב-10 אסירים מתוך 26 שהיו אמורים להשתחרר במסגרת הפעימה הרביעית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את העמדה המקצועית, שנובעת מצורך לנהל סיכונים, צפוי ראש השב"כ כהן להציג במקרה שעסקת אסירים תובא לאישור הממשלה. הדרישה לגרש מקצת מהאסירים אל מחוץ לשטחי הגדה כבר הוצגה לפלסטינים בתחילת המשא ומתן המדיני, אך עמדתם הסופית בסוגיה אינה ידועה.

עמדה מקצועית. יורם כהן (משה מילנר, לע"מ)

לאחר הפסקה יזומה לרגל חג הפסח, היו אמורים להימשך היום המאמצים לחידוש השיחות בין ישראל לפלסטינים. עם זאת, בעקבות פיגוע הירי הקטלני סמוך לחברון הוחלט לבטל את הפגישה שנקבעה להיום. על פי הדיווח, בישראל החליטו לבטל את הפגישה לאחר שלא התקבל גינוי לפיגוע מיו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

גורם ישראלי אמר כי "הרשות הפלסטינית היא שאחראית להסתה שהובילה לרצח ושר ההקדשים הפלסטיני, שגינה מוקדם יותר היום את הפיגוע, הוא אחד המסיתים הראשיים נגד ישראל".

ברוך מזרחי ז"ל (הצלה היו"ש)

הגורם הישראלי הוסיף כי הפיגוע הוא "תוצאה ישירה של התמיכה והגלוריפיקציה של הטרור על ידי הממשל והתקשורת הפלסטינית". יחד עם זאת, טענו גורמים פלסטינים כי הפגישה בין הצדדים תתקיים מחר, זאת כדי לאפשר לנציג האמריקני מרטין אינדיק להיות נוכח.