מאחדים יחידות: המהפכה הטכנולוגית של אגף המודיעין

אגף המודיעין עובר בימים אלה הליך שינוי מבני, שיכלול סגירת יחידות והעברתן ליחידה טכנולוגית אחת מאוחדת. בצה"ל הסבירו כי המטרה היא לשפר את תהליכי העבודה המודיעיניים והמבצעיים

ארכיון (חדשות 2)

כחלק מהליך התייעלות שמוביל ראש אגף המודיעין בצה"ל, אלוף אביב כוכבי, מספר יחידות מודיעין ייסגרו - ויתמזגו ליחידה טכנולוגית אחת מאוחדת. הצעד בא כחלק משינוי מבני והוא צפוי להתבצע בהדרגה כבר בחודשים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה בעיקר עצוב מאוד, אבל אני מקווה שזה לטובה", סיפר לנו חייל מאחת היחידות שעומדות להיסגר. "האופי שלנו ישתנה, דיברו על זה כבר כמה חודשים אבל עוד מעט זה ממש קורה, אמרו לנו שזה בגלל צעדי התייעלות".

על פי גורם המעורה בפרטים, המחשבה על השינוי נבע ממספר אירועים שטופלו מודיעינית וכן רצון לחזק את הכוח המודיעיני הטכנולוגי ולהעצים אותו, כחלק מחשיבותות.

ר' אמ"ן כוכבי (דו"צ)

מדובר צה"ל נמסר כי "בימים אלו עובר אגף המודיעין תהליך השתנות ויישום לקחים מאירועים מבצעיים בעבר עבור מתן מענה מיטבי לאתגרי צה"ל. מטרת התהליך לשפר את תהליכי העבודה המודיעיניים המבצעיים ולאפשר ממשק עבודה יעיל וגמיש יותר ברמה הבין יחידתית באגף, זאת לצד דאגה לפרט ולצרכיו. מדובר במהלך עם הסתכלות ארוכת טווח אשר נמצא בשלביו הראשונים וצפוי להיטמע בחיל בעתיד".

גורם צבאי ציין כי מדובר בארגון ושדרוג בין השאר, של היחידות הנותנות מענה טכנולוגי למערכי אמ"ן השונים.