מתפללות התעמתו עם שוטרים בהר הבית

שוטר ועשרות צעירים מוסלמים נפצעו בעימותים בכניסה למתחם הר הבית. על פי הדיווח, המהומות החלו כשצעירים, חלקם רעולי פנים, השליכו אבנים ונפצים על כוחות המשטרה שמחוץ למתחם. השוטרים הגיבו בירי של גז מדמיע ובמקום התפתחה מהומה

כוחות משטרה התעמתו הבוקר (ד') עם עשרות מאמינים מוסלמים בכניסה למתחם הר הבית. עם פתיחת הר הבית למבקרים הבוקר, החלו עשרות צעירים ליידות אבנים לעבר כוחות המשטרה. שוטר אחד נפצע קל לאחר שכוח משטרתי הדף את המתפרעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח בתקשורת בשפה הערבית, עשרות פלסטינים נפצעו בעימותים. במהלך העימות עשרות צעירים מוסלמים התבצרו בתוך מסגד שבמתחם הר הבית ויידו מתוכו אבנים לעבר כוח המשטרה. בין המתפרעים צעירים רעולי פנים אך גם נשים וילדים.

בעקבות המהומות מתחם התפילה נסגר לכניסת מבקרים לזמן קצר, לאחר שהמתפללים המוסלמים נכנסו למקום. במשטרה דווח שזמן קצר לאחר המהומות, המתחם נפתח מחדש. על פי הדיווח בתקשורת הפלסטינית, השוטרים השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות כמו רימוני עשן, תרסיס פלפל ולעיתים - חילופי מהלומות. סוכנות הידיעות הצרפתית AFP דיווחה שהשוטרים גם ירו גם כדורי גומי לעבר הצעירים.

דובר מטעם המשטרה, מיקי רוזנפלד, אמר שהמהומה החלה אחרי שהפלסטינים זרקו "אבנים ונפצים" לעבר המשטרה מיד אחרי ששערי המתחם נפתחו. העימות היום הוא השני בשבוע האחרון: ביום ראשון העימותים פרצו אחרי שהמשטרה התירה ביום ראשון כניסה של מתפללים יהודים למתחם הר הבית שעליו ניצב מסגד אל-אקצה.