"פצוע אנוש ופצועה נוספת": הרגעים הראשונים אחרי פיגוע הירי

דקות ספורות אחרי שהתקבל הדיווח הראשוני על תקרית האש סמוך למחסום תרקומיא בערב החג, הגיעו כוחות ההצלה למקום כדי להעניק טיפול רפואי לפצועים. מצלמה שהותקנה על שמשת רכבו של אחד מהם הצליחה לתעד את רגעי הדרמה. כך זה נראה

יומיים אחרי פיגוע הירי שגבה את חייו של סנ"צ ברוך מזרחי סמוך לחברון, מתפרסמות הקלטות הקשר ותיעוד הרגעים הראשונים שאחרי האירוע, שבו נראים אנשי כוחות ההצלה כשהם מנסים להציל את חייו של קצין המשטרה שנורה ומעניקים טיפול רפואי לאשתו, הדסה, שנפצעה בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתיעוד שנקלט במצלמה שהותקנה על שמשת רכבו של אחד מאנשי ההצלה, נראים הכוחות כשהם מגיעים לזירת האירוע ומגישים עזרה ראשונה ליושבי הרכב. "בהמשך לפיגוע הירי", נשמע קולו של אחד מאנשי ההצלה בשיחת הקשר עם המוקד, "מדווח על פצוע אחד אנוש ועוד פצועה אחת. מיקום מדויק: מתחת לפילבוקס של עידנא-תרקומיא, קיבלת?".

אלמנת ההרוג משחזרת: "הילדים צעקו: אבא, קום, למה אתה לא עונה?"

"ברוך צעק: 'יש מחבל', נתן גז - ואז נפגע ומת". כך, בקור רוח מעורר התפעלות, תיארה הבוקר (ד') הדסה, אלמנתו של סגן-ניצב ברוך מזרחי שנהרג מאש מחבל שנפתחה לעבר המכונית שבה נסע עם משפחתו בערב החג ליד חברון. את הדברים אמרה בשיחה עם תכנית הבוקר של קשת.

"יצאנו ממודיעין לקריית ארבע", שחזרה הדסה מזרחי את השתלשלות האירועים המצמררת. "במחסום תרקומיא אמרנו שלום לחיילים, המשכנו בנסיעה ואחרי הכיכר הראשונה עמד מחבל ליד הכביש. ברוך צעק: 'מחבל, יורים' ונתן גז. הוא ספג קליע אחד ומת במקום. הוא נפל ונשם את הנשימה האחרונה שלו עליי".

לדבריה, רגלו של בעלה עדיין הייתה על דוושת הגז, מה שאיפשר לה להשתלט על הרכב. "תפסתי את ההגה, יישרתי אותו וברחתי למחבלים", סיפרה הדסה. "המשכנו לנסוע עד שלבסוף הורדתי לאט הילוכים ועצרתי את המכונית. אמרתי לילדים להתכופף, לקחתי איזה בגד שהיה לי באוטו כדי לעצור את הדם כי גם אני קיבלתי כדור. ניסיתי להציל את עצמי כדי שלפחות תהיה לילדים שלי אמא".

"קשה לחבק 5 ילדים עצובים". משפ' מזרחי (חדשות 2)

"הרוצח הוא חיית אדם, זה פשוט מזעזע"

אז, הוציאה הדסה את הטלפון הסלולרי שהיה ברשותה וחייגה למוקד 100 של המשטרה: "אמרתי להם שהיה פיגוע ושיבואו מהר". כשהגיעו כוחות ההצלה למקום, נאלצו הפראמדיקים לקבוע את מותו של בעלה והיא נלקחה לבית החולים שערי צדק יחד עם ילד נוסף, בן שמונה וחצי, שנפצע קל מרסיסים. הילדים שאלו מה קרה לו. הם צעקו: "אבא, קום, למה אתה לא עונה? זה קרע לי את הלב".

אלא שארבעת ילדיהם הנוספים של בני הזוג מזרחי לא ידעו על האסון הנורא שפקד את משפחתם. "אתמול בערב השתחררתי מבית החולים", סיפרה הדסה על הרגעים שבהם הבינה שעליה לבשר לשאר הילדים את בשורת האיוב. "הם נמצאים אצל ההורים שלי בקריית ארבע. אזרתי כוחות והגעתי אחרי החג כדי להודיע להם שאבא שלהם נרצח. התחבקנו, זה קשה לחבק חמישה ביחד כשכולם עצובים. אני מקווה שנהיה חזקים; אני חייבת לחיות בשבילם".

בסוף דבריה, שיגרה הדסה מסר חריף לרוצח בעלה. "הוא פשוט חיית אדם. זה מזעזע, ככה לא עושים". היא פינתה לראש הממשלה בנימין נתניהו ודרשה ממנו שלא לשחרר מחבלים: "זה לא נותן כלום ואנחנו לא רוצים שעוד משפחות ייהרסו".

הרוג בפיגוע ירי לפני הסדר - הסיקור המלא:

תפילה בצל מתיחות: עשרות אלפים יגיעו למערת המכפלה

סנ"צ מזרחי נרצח בדרך לליל הסדר: "חבר אמיתי, אבידה גדולה"

נתניהו גינה את פיגוע הירי: "ההסתה ברשות הפלסטינית תורגמה לרצח"

פיגוע הירי: צה"ל ממשיך במצוד אחר חשודים

השר לביטחון פנים ניחם את רעיית קצין המשטרה שנהרג בפיגוע הירי: "אבידה גדולה לכוחות הביטחון"

נמשכות הסריקות אחר המחבל בפיגוע הירי

פיגוע ירי לפני הסדר בדרום חברון: מחבל רצח גבר ישראלי ופצע את אשתו