תפילה בצל מתיחות: עשרות אלפים יגיעו למערת המכפלה

אחרי הפיגוע סמוך לחברון, עשרות אלפי מתפללים יהודים צפויים לפקוד היום את מערת המכפלה לתפילה המונית. כוחות הביטחון יאבטחו את המתפללים במטרה למנוע אירועים נוספים. בתוך כך, המצוד אחר המחבל נמשך והחקירה הועברה למישור המודיעיני

זירת הפיגוע ליד חברון (סוכנות ידיעות תצפית)

אחרי הפיגוע, חג מתוח היום חברון: אחרי פיגוע הירי בערב חג הפסח, בו נהרג קצין המשטרה סגן ניצב ברוך מזרחי, צפויים היום (ד') להגיע אלפי מתפללים יהודים למתחם מערת המכפלה במסגרת תפילה מסורתית. כוחות הביטחון יאבטחו את המתפללים מחשש לפיגועים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדי כמה חודשים נרשמת עלייה המונית של יהודים ותפילות חג במערכת המכפלה. בימי חול המועד מורשים רק יהודים להתפלל במתחם, במסגרת זו יגיעו היום המתפללים למקום.

בפעם האחרונה שהייתה תפילה דומה במערת המכפלה, נהרג הלוחם גל קובי מידי צלף, בפרשה שלא פוענחה עד כה. סמ"ר גל (גבריאל) קובי, לוחם חטיבת גבעתי בן 20, נורה בצווארו ומת מפצעיו לאחר שאש נפתחה לעברו בסמוך למערת המכפלה בחברון בחודש ספטמבר האחרון.

נהרג בחברון בחודש ספטמבר. גל קובי (פייסבוק)

בתוך כך, חקירת פיגוע הירי עברה למישור המודיעיני והשב"כ, יחד עם אגף המודיעין בצה"ל, מקדישים מאמצים רבים על מנת לפענח כיצד בוצע הפיגוע ומי עומד מאחוריו.

לרוב באירועים מעין אלה כוחות רבים מוזעקים לזירה ונעשים כל המאמצים לתפוס את החשודים כבר ברגע הראשון. אם מצליחים בכך זו הצלחה של ממש, אבל הדבר קשה עד כמעט בלתי אפשרי. כעת ממוקדים המאמצים בפיענוח המקרה באמצעות כל זרועות המודיעין.

כוחות רבים מוזעקים לזירה (סוכנות ידיעות תצפית)

"נפעל בנחישות חסרת פשרות"

על פניו האירוע נראה כמו פיגוע אישי של מחבל בודד, אבל יש לא מעט סימנים בשטח שמצביעים על התארגנות - גם ברמת ההכנות לירי וגם בהתנהלות שאחריו.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, אמר אמש כי כוחות צה"ל, משמר הגבול ושירות הביטחון הכללי ממשיכים במצוד אחר המחבל ושולחיו. "לא ננוח ולא נשקוט עד אשר נשים את ידנו על מי שתיכנן וביצע את הפיגוע הזה", הצהיר. "לא נסבול פיגועים כלפי אזרחים ישראלים, ונפעל בנחישות חסרת פשרות כלפי מי שמעורב בתכנון או ביצוע פיגועים".

ההרוג בפיגוע הירי: איש כוחות הביטחון ואב לחמישה

אמש הותר לפרסום כי ההרוג בפיגוע הירי בערב החג הוא סגן ניצב ברוך מזרחי, בן 46, נשוי ואב לחמישה. אלמנתו, שנפצעה קל-בינוני בפיגוע יצאה מבית החולים כדי לבשר לילדים את הבשורה המרה.

נהרג בפיגוע הירי. מזרחי ז"ל (דוברות משטרת ישראל)

"מדובר באדם שמעבר להיותו איש מקצוע מהמעלה הראשונה, היה חבר אמיתי", ספד לו מפקדו. סגן ניצב מזרחי יובא למנוחות היום בחלקה המשטרתית בהר הרצל בירושלים בשעה 13:00.

ברוך מזרחי שירת במחלקת הסיגינט במשטרה ומפקדו, תנ"צ י' סיפר כי את חייו הקדיש לשתי אהבותיו הגדולות - משפחתו והמדינה. "מדובר באבידה בראש ובראשונה למשפחתו ובאבידה אישית ומקצועית גדולה לאנשי היחידה והחטיבה, למשטרת ישראל ולמדינת ישראל", אמר. הוא התנדב לכל משימה במסירות ובאמונה, היווה אוזן קשבת לפקודיו, לעמיתיו ולמפקדיו ונוכחותו היתה מורגשת עד מאוד".

חברת המשפחה תיארה את מזרחי כאיש חזק. "הוא היה מאוד דיסקרטי ושקט בנוגע לעבודה שלו, מלח הארץ", אמרה לחדשות 2 Online. "ראיתי אותם חגיגיים, רגע לפני החג. כל המשפחה לבשה לבן".

 

הרוג בפיגוע ירי בליל הסדר - הסיקור המלא:

סנ"צ מזרחי נרצח בדרך לליל הסדר: "חבר אמיתי, אבידה גדולה"

נתניהו גינה את פיגוע הירי: "ההסתה ברשות הפלסטינית תורגמה לרצח"

פיגוע הירי: צה"ל ממשיך במצוד אחר חשודים

השר לביטחון פנים ניחם את רעיית קצין המשטרה שנהרג בפיגוע הירי: "אבידה גדולה לכוחות הביטחון"

נמשכות הסריקות אחר המחבל בפיגוע הירי

פיגוע ירי לפני הסדר בדרום חברון: מחבל רצח גבר ישראלי ופצע את אשתו