נתניהו מאשים את הרשות: ""פיגוע הירי - הסתה שהפכה לרצח"

עם צאת החג, הפנה ראש הממשלה אצבע מאשימה אל הרשות הפלסטינית שלא גינתה את פיגוע הירי בו נרצח קצין משטרה. "הרצח הנפשע הוא תוצאה של הסתה לה אחראית הרשות הפלסטינית", אמר. הנייה: "המפגעים – גיבורים"

"לא היתה התראה". זירת הפיגוע (סוכנות תצפית)

בישראל מגנים את פיגוע הירי - ובעזה חוגגים: ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, הביע הערב (ג') את השתתפותו בצערה של משפחת קצין המשטרה שנרצח בדרך לארוחת ליל הסדר, והאשים את הרשות הפלסטינית באחריות לפיגוע. "הרצח הנפשע הזה של אדם, שנסע עם משפחתו לארוחת חג החירות, הוא תוצאה של ההסתה לה אחראית הרשות הפלסטינית", האשים נתניהו. הקצין שנהרג בפיגוע יובא מחר (ד') בשעה 13:00 למנוחות בהר הרצל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הרשות הפלסטינית ממשיכה כל הזמן לשדר בכלי התקשורת הרשמיים שלה תכנים המסיתים נגד קיומה של מדינת ישראל ואמש ההסתה הזאת תורגמה לרצח", הוסיף ראש הממשלה. "ההסתה נמשכת בכך שעד לרגע זה הרשות לא מצאה לנכון לגנות את המעשה המתועב והנפשע הזה". בפיגוע נהרג קצין משטרה ממרכז הארץ, אשתו נפצעה קל-בינוני וילד בן 9 נפגע באורח קל. 

השר נפתלי בנט, יו"ר מפלגת הבית היהודי הצטרף להאשמות נגד הרשות, כשברקע המשבר המתמשך במשא ומתן. "הרשות הפלסטינית בראשות אבו מאזן מעודדת ומממנת רוצחי יהודים ביד אחת, וביד השניה סוחטת את ישראל לשחרר את אותם הרוצחים". לדברי בנט, פני הרשות לטרור ולא לשלום, ועל כן "התשובה הנצחית של עם ישראל לרצחנות הערבית היא להמשיך לחיות, לטייל, לשמוח, לבנות ולצמוח בארץ הזו".

אל מול ההאשמות כלפי הרשות מכיוונה של ישראל, ראש ממשלת חמאס בעזה, איסמעיל הנייה, הכריז על שובה של ההתנגדות. "מעזה עיר הגבורה ומעזה עיר ההתנגדות, אני מצדיע לחברון עירו של האל הרחום ולגיבוריה של חברון", אמר הנייה. "המבצעים הפיחו שוב רוח חיים בדרך ההתנגדות".

נמשך המצוד אחר החשודים

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הבהיר כי מאז ביצוע הפיגוע ממשיכים כוחות צה"ל, מג"ב ושב"כ במצוד אחר המחבל ושולחיו. "לא ננוח ולא נשקוט עד אשר נשים את ידנו על מי שתיכנן וביצע את הפיגוע הזה" הצהיר יעלון. "לא נסבול פיגועים כלפי אזרחים ישראלים, ונפעל בנחישות חסרת פשרות כלפי מי שמעורב בתכנון או ביצוע פיגועים". מוקדם יותר דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "צפא" כי צה"ל עצר היום חשוד, אך בתום חקירה הוא שוחרר.

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הגיע היום לבית החולים שערי צדק בירושלים לבקר את אלמנתו של ההרוג בפיגוע. "נפגשתי עם האלמנה", עידכן השר את העיתונאים בצאתו מהביקור. "היא אישה חזקה מאוד. אני הכרתי את בעלה, איש כוחות הביטחון. עבדנו בצורה צמודה. הוא איש ערכי מאוד ומקצועי מאוד, אבידה גדולה למשפחה וכמובן לכוחות הביטחון".

מדבריו של השר עלה כי ככל הנראה ביצעו את פיגוע הירי מספר מחבלים, ולא מחבל אחד. "היא סיפרה לי שהמשפחה הייתה בדרכה לקריית ארבע לעשות את ליל הסדר, ועמד מחבל או אולי יותר ופתחו באש", תיאר השר. "האירוע הוא אירוע קשה מאוד, אירוע רצחני וטרוריסטי, מעשה של ארגוני הטרור שפגעו. היא נפצעה ממספר כדורים ובעלה נהרג כנראה במקום. הילדים ישבו ברכב מאחור. אירוע קשה".

גינה את ההסתה. נתניהו (חדשות 2)

"כוחות הביטחון ישימו את ידם על הרוצחים"

השר אהרונוביץ' הבטיח למצות את חקירת האירוע. "כולם עושים מאמצים ללכוד את המחבלים הרוצחים", אמר, טרם הדיווח הפלסטיני על מעצרו לכאורה של אחד המעורבים. "אני מניח שכוחות הביטחון ישימו את ידם על הרוצחים. אנחנו צריכים לזכור תמיד עם מי יש לנו עסק, עם אותם רוצחים, אותם אנשים שפלים, ואנחנו נמצה את הדין איתם".

בדבריו הדגיש השר לביטחון פנים כי לא הייתה התראה נקודתית לאירוע. "כולנו דרוכים", הבהיר אהרונוביץ', "גם צה"ל וגם המשטרה תיגברו את הכוחות, אבל התראה ספציפית לאזור הזה לא הייתה. אנחנו מכירים את המחבלים, את הרוצחים האלו, הם לא צריכים התראות וסיבות. הם מגיעים, מבצעים ירי, ואני לא יודע אם מדובר בארגון או באירוע ספונטני של אדם. הדברים האלו ייבדקו, אבל צריך לזכור את התוצאות. בראש ובראשונה זו טרגדיה למשפחה".

הרוג בפיגוע ירי לפני הסדר - הסיקור המלא:

פיגוע הירי: צה"ל ממשיך במצוד אחר חשודים

השר לביטחון פנים ניחם את רעיית קצין המשטרה שנהרג בפיגוע הירי: "אבידה גדולה לכוחות הביטחון"

נמשכות הסריקות אחר המחבל בפיגוע הירי

פיגוע ירי לפני הסדר בדרום חברון: מחבל רצח גבר ישראלי ופצע את אשתו