סנ"צ מזרחי נרצח בדרך לליל הסדר: "חבר אמיתי, אבידה גדולה"

הותר לפרסום כי ההרוג בפיגוע הירי בדרום חברון, בערב ליל הסדר, הוא סנ"צ ברוך מזרחי, קצין בכיר ביחידת הסיגינט במשטרה. חברת המשפחה סיפרה: "ראיתי אותם לפני הירי, כולם לבשו לבן". אשתו שנפצעה בפיגוע קל-בינוני יצאה מבית החולים לבשר לילדים את הבשורה המרה. סנ"צ מזרחי יובא מחר למנוחות בהר הרצל בשעה 13:00

סנ"צ ברוך מזרחי (דוברות משטרת ישראל)

יממה לאחר פיגוע הירי בדרום חברון, הותר הערב (ג') לפרסום שמו של קצין המשטרה שנרצח בדרכו לליל הסדר. ההרוג הוא סגן ניצב ברוך מזרחי, בן 46, נשוי ואב לחמישה. אלמנתו, שנפצעה קל-בינוני בפיגוע יצאה מבית החולים כדי לבשר לילדים את הבשורה המרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר באדם שמעבר להיותו איש מקצוע מהמעלה הראשונה, היה חבר אמיתי", ספד לו מפקדו. סגן ניצב מזרחי יובא למנוחות מחר בחלקה המשטרתית בהר הרצל בירושלים בשעה 13:00.

ברוך מזרחי שירת במחלקת הסיגינט במשטרה ומפקדו, תנ"צ י' סיפר כי את חייו הקדיש לשתי אהבותיו הגדולות - משפחתו והמדינה. "מדובר באבידה בראש ובראשונה למשפחתו ובאבידה אישית ומקצועית גדולה לאנשי היחידה והחטיבה, למשטרת ישראל ולמדינת ישראל", אמר. הוא התנדב לכל משימה במסירות ובאמונה, היווה אוזן קשבת לפקודיו, לעמיתיו ולמפקדיו ונוכחותו היתה מורגשת עד מאוד".

חברת המשפחה תיארה את מזרחי כאיש חזק. "הוא היה מאוד דיסקרטי ושקט בנוגע לעבודה שלו, מלח הארץ", אמרה לחדשות 2 online. "ראיתי אותם חגיגיים, רגע לפני החג. כל המשפחה לבשה לבן".

סגן ניצב מזרחי נולד בשנת 1967 בתל אביב, גדל והתחנך בבת ים ועבר להתגורר במודיעין לפני כ-15 שנים. בתפקידו האחרון שירת, במשך כשלוש שנים, כראש מדור טכנולוגיות ביחידת הסיגינט, חטיבת המודיעין באגף החקירות והמודיעין. הוא שירת בצה"ל במשך 25 שנים, ולאורך שירותו ביצע מגוון תפקידים מבצעיים וטכנולוגיים, האחרון שבהם כסגן אלוף ביחידת המודיעין 8200.

ביוני 2011 גוייס מצה"ל למשטרת ישראל כסגן ניצב, לתפקיד ראש מדור טכנולוגיות ביחידת הסיגינט בחטיבת המודיעין, אגף החקירות והמודיעין. "ברוך היה שותף משמעותי בעיצוב מחלקת הסיגינט, ובבניית מערך כח האדם בתחום הטכנולוגיה המבצעית במשטרת ישראל", אמרו במשטרה.

"פעל בחשאיות". סנ"צ מזרחי (דוברות משטרת ישראל)

"פעל בצנעה ובחשאיות"

עוד נכתב בהודעת המשטרה כי סגן ניצב מזרחי תרם תרומה ניכרת למאבקה המשטרה בפשיעה החמורה. "הוא פעל בצנעה ובחשאיות", ציינו במשטרה. "מעבר לתפקידיו הרשמיים, הוביל ברוך פרוייקטים רבים בתחום התמחותו, הטביע חותמו במגוון רחב מאוד של תהליכים ותרם תרומה רבת ערך למשטרת ישראל ולאזרחי מדינת ישראל".

ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, הביע הערב את השתתפותו בצערה של משפחת הקצין, שנרצח בדרך לארוחת ליל הסדר, והאשים את הרשות הפלסטינית באחריות לפיגוע. "הרצח הנפשע הזה של אדם שנסע עם משפחתו לארוחת חג החירות הוא תוצאה של ההסתה שלה אחראית הרשות הפלסטינית". "הרשות הפלסטינית ממשיכה כל הזמן לשדר בכלי התקשורת הרשמיים שלה תכנים המסיתים נגד קיומה של מדינת ישראל ואמש ההסתה הזאת תורגמה לרצח", הוסיף נתניהו.

מנגד, ראש ממשלת החמאס בעזה, איסמעיל הנייה, בירך את מבצעי ומתכנני הפיגוע ודיבר על שובה של ההתנגדות. מעזה עיר הגבורה ומעזה עיר ההתנגדות, אני מצדיע לחברון עירו של האל הרחום ולגיבוריה של חברון", הכריז. "המבצעים הפיחו שוב רוח חיים בדרך ההתנגדות".

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, הבהיר כי מאז ביצוע הפיגוע ממשיכים כוחות צה"ל, משמר הגבול ושירות הביטחון הכללי במצוד אחר המחבל ושולחיו. "לא ננוח ולא נשקוט עד אשר נשים את ידנו על מי שתיכנן וביצע את הפיגוע הזה", הצהיר יעלון. "לא נסבול פיגועים כלפי אזרחים ישראלים, ונפעל בנחישות חסרת פשרות כלפי מי שמעורב בתכנון או ביצוע פיגועים".

אהרונוביץ': "איש ערכי, אבידה גדולה"

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ביקר היום את אשתו של מזרחי, שאושפזה בבית החולים שערי צדק בירושלים. "נפגשתי עם האלמנה", עידכן השר את העיתונאים בצאתו מהביקור. "היא אישה חזקה מאוד. אני הכרתי את בעלה, איש כוחות הביטחון. עבדנו בצורה צמודה. הוא איש ערכי מאוד ומקצועי מאוד, אבידה גדולה למשפחה וכמובן לכוחות הביטחון".

השר ציין עוד כי אלמנתו של סגן ניצב מזרחי סיפרה לו כי המשפחה הייתה בדרכה לקריית ארבע לעשות את ליל הסדר, ואז נתקלו במחבל שפתח לעברם באש. "האירוע הוא קשה מאוד, אירוע רצחני וטרוריסטי, מעשה של ארגוני הטרור שפגעו. היא נפצעה ממספר כדורים ובעלה נהרג כנראה במקום. הילדים ישבו ברכב מאחור. אירוע קשה".

זירת האירוע ליד חברון (הצלה יו"ש)

השר אהרונוביץ' הבטיח בתום הביקור למצות את החקירה. "אני מעודכן שכולם עושים מאמצים ללכוד את המחבלים הרוצחים", אמר. "אני מניח שכוחות הביטחון ישימו את ידם על הרוצחים. אנחנו צריכים לזכור תמיד עם מי יש לנו עסק, עם אותם רוצחים, אותם אנשים שפלים, ואנחנו נמצה את הדין איתם". מוקדם יותר דיווחו הפלסטינים כי צה"ל פשט על הכפר אידנא ועצר חשוד במעורבות בפיגוע. אולם זמן קצר לאחר מכן, דיווחו כי החשוד שוחרר.

 

בהכנת הידיעה השתתף ברהנו טגניה.

 

הרוג בפיגוע ירי לפני הסדר - הסיקור המלא:

נתניהו גינה את פיגוע הירי: "ההסתה ברשות הפלסטינית תורגמה לרצח"

פיגוע הירי: צה"ל ממשיך במצוד אחר חשודים

השר לביטחון פנים ניחם את רעיית קצין המשטרה שנהרג בפיגוע הירי: "אבידה גדולה לכוחות הביטחון"

נמשכות הסריקות אחר המחבל בפיגוע הירי

פיגוע ירי לפני הסדר בדרום חברון: מחבל רצח גבר ישראלי ופצע את אשתו