פיגוע הירי: צה"ל ממשיך במצוד אחר חשודים

הפלסטינים דיווחו כי אחד החשודים במעורבות ברצח קצין המשטרה נתפס בפשיטה על הכפר אידנא ושוחרר. בצה"ל ממשיכים במצוד אחר מעורבים נוספים. בתוך כך, סוכל פיגוע ליד צומת תפוח‎

"לא היתה התראה". זירת הפיגוע (הצלה יו"ש)

כמעט יממה לאחר פיגוע הירי ליד חברון כוחות צה"ל ממשיכים במצוד אחר החשודים מאחורי המעשה. מוקדם יותר דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "צפא" כי צה"ל עצר היום (ג') חשוד במעורבות בפיגוע - אך בתום חקירה הוא שוחרר. בפיגוע נהרג קצין משטרה ממרכז הארץ, אשתו נפצעה קל-בינוני וילד בן 9 נפגע באורח קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הדיווח הפלסטיני, כוחות גדולים פשטו על הכפר אידנא ממערב לחברון ועצרו את הצעיר,בן 30. כעבור כשעה הודיעו הפלסטינים כי הצעיר שוחרר בתום חקירה. לדיווח אין אישור ממקורות ישראלים.  

בתוך כך, יממה אחרי פיגוע הירי, סוכל ניסיון פיגוע נוסף סמוך לצומת תפוח. שוטרי סיור של אריאל הבחינו השוטרים בבן מיעוטים, שהתנהג בצורה מעוררת חדש. הם בדקו את החשוד ובכיסו נמצא סכין.
מחקירה ראשונית עלה כי הצעיר תכנן לדקור חייל. החשוד, תושב בית פוקה, נעצר והובא לחקירה במרחב שומרון.

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הגיע היום לבית החולים שערי צדק בירושלים לבקר את אלמנתו של ההרוג בפיגוע. "נפגשתי עם האלמנה", עידכן השר את העיתונאים בצאתו מהביקור. "היא אישה חזקה מאוד. אני הכרתי את בעלה, איש כוחות הביטחון. עבדנו בצורה צמודה. הוא איש ערכי מאוד ומקצועי מאוד, אבידה גדולה למשפחה וכמובן לכוחות הביטחון".

מדבריו של השר עלה כי ככל הנראה ביצעו את פיגוע הירי מספר מחבלים, ולא מחבל אחד. "היא סיפרה לי שהמשפחה הייתה בדרכה לקריית ארבע לעשות את ליל הסדר, ועמד מחבל או אולי יותר ופתחו באש", תיאר השר. "האירוע הוא אירוע קשה מאוד, אירוע רצחני וטרוריסטי, מעשה של ארגוני הטרור שפגעו. היא נפצעה ממספר כדורים ובעלה נהרג כנראה במקום. הילדים ישבו ברכב מאחור. אירוע קשה".

צה"ל ממשיך במצוד (סוכנות ידיעות תצפית)

"כוחות הביטחון ישימו את ידם על הרוצחים"

השר אהרונוביץ' הבטיח למצות את חקירת האירוע. "כולם עושים מאמצים ללכוד את המחבלים הרוצחים", אמר, טרם הדיווח הפלסטיני על מעצרו לכאורה של אחד המעורבים. "אני מניח שכוחות הביטחון ישימו את ידם על הרוצחים. אנחנו צריכים לזכור תמיד עם מי יש לנו עסק, עם אותם רוצחים, אותם אנשים שפלים, ואנחנו נמצה את הדין איתם".

בדבריו הדגיש השר לביטחון פנים כי לא הייתה התראה נקודתית לאירוע. "כולנו דרוכים", הבהיר אהרונוביץ', "גם צה"ל וגם המשטרה תיגברו את הכוחות, אבל התראה ספציפית לאזור הזה לא הייתה. אנחנו מכירים את המחבלים, את הרוצחים האלו, הם לא צריכים התראות וסיבות. הם מגיעים, מבצעים ירי, ואני לא יודע אם מדובר בארגון או באירוע ספונטני של אדם. הדברים האלו ייבדקו, אבל צריך לזכור את התוצאות. בראש ובראשונה זו טרגדיה למשפחה".

הרוג בפיגוע ירי לפני הסדר - הסיקור המלא:

השר לביטחון פנים ניחם את רעיית קצין המשטרה שנהרג בפיגוע הירי: "אבידה גדולה לכוחות הביטחון"

נמשכות הסריקות אחר המחבל בפיגוע הירי

פיגוע ירי לפני הסדר בדרום חברון: מחבל רצח גבר ישראלי ופצע את אשתו