השר לביטחון פנים ניחם את רעיית קצין המשטרה שנהרג בפיגוע הירי: "אבידה גדולה לכוחות הביטחון"

השר לביטחון פנים הגיע לבית החולים שערי צדק בירושלים בכדי לפגוש את רעייתו הפצועה של ההרוג בפיגוע הירי על כביש 35. ההרוג הוא קצין משטרה והשר הכיר אותו היטב. "הוא איש ערכי ומקצועי מאוד", ספד לו השר

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הגיע היום (ג') לבית החולים שערי צדק בירושלים בכדי לבקר את אשתו של ההרוג בפיגוע הירי שאירע אמש ליד תרקומיא. ההרוג הוא קצין משטרה ממרכז הארץ והפיגוע בוצע בעת שנסע עם בני משפחתו לארוחת ליל הסדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נפגשתי עם האלמנה", עידכן השר את העיתונאים בצאתו מהביקור. "היא אישה חזקה מאוד. אני הכרתי את בעלה, איש כוחות הביטחון. עבדנו בצורה צמודה. הוא איש ערכי מאוד ומקצועי מאוד, אבידה גדולה למשפחה וכמובן לכוחות הביטחון".

מדבריו של השר עולה כי ככל הנראה ביצעו את פיגוע הירי מספר מחבלים, ולא מחבל אחד. "היא סיפרה לי שהמשפחה הייתה בדרכה לקריית ארבע לעשות את ליל הסדר, ועמד מחבל או אולי יותר ופתחו באש", תיאר השר. "האירוע הוא אירוע קשה מאוד, אירוע רצחני וטרוריסטי, מעשה של ארגוני הטרור שפגעו. היא נפצעה ממספר כדורים ובעלה נהרג כנראה במקום. הילדים ישבו ברכב מאחור. אירוע קשה".

"כוחות הביטחון ישימו את ידם על הרוצחים"

השר אהרונוביץ' הבטיח בתום הביקור למצות את חקירת האירוע. "אני מעודכן שכולם עושים מאמצים ללכוד את המחבלים הרוצחים", הוא עידכן. "אני מניח שכוחות הביטחון ישימו את ידם על הרוצחים. אנחנו צריכים לזכור תמיד עם מי יש לנו עסק, עם אותם רוצחים, אותם אנשים שפלים, ואנחנו נמצה את הדין איתם".

בדבריו הדגיש השר לביטחון פנים כי לא הייתה התראה נקודתית לאירוע. "כולנו דרוכים", הבהיר אהרונוביץ', "גם צה"ל וגם המשטרה תיגברו את הכוחות, אבל התראה ספציפית לאזור הזה לא הייתה. אנחנו מכירים את המחבלים, את הרוצחים האלו, הם לא צריכים התראות וסיבות. הם מגיעים, מבצעים ירי, ואני לא יודע אם מדובר בארגון או באירוע ספונטני של אדם. הדברים האלו ייבדקו, אבל צריך לזכור את התוצאות. בראש ובראשונה זו טרגדיה למשפחה".

הרכב שנפגע (הצלה יו"ש)

בתוך כך נמשכות הסריקות אחר האלמוני שירה אתמול לעבר המכונית הישראלית סמוך למחסום תרקומיא שליד חברון, והביא למותו של הגבר בן ה-40 ולפציעתם של שני בני אדם. אלמנתו של ההרוג נפצעה במותניה כתוצאה מהירי ומצבה מוגדר קל-בינוני, ובבית החולים אושפז גם ילד בן תשע שנפגע מרסיס בחזה ומצבו מוגדר קל-בינוני.

אמש, לאחר שעשה את הסדר עם חיילים מגדוד 75 בגוש עציון, ביקר הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ בזירת האירוע ליד חברון וקיבל סקירה על פעולות הכוחות ועל מאפייני הפיגוע.