תרגיל פתע ענק: חטיפה ועימותים

כמעט כל הצבא הסדיר לוקח חלק בתרגיל הצבאי הגדול ביותר בשנים האחרונות שנפל בהפתעה על אוגדת יהודה ושומרון. גם 3,000 אנשי מילואים "הוקפצו". בין התרחישים: חטיפה, הפרות סדר, השלכת בקבקוקי תבערה ועוד

חיילים בבא"פ לכיש, היום (דובר צה"ל)

בהוראת הרמטכ"ל הנכנס גדי איזנקוט פתח אמש (שבת) צה"ל בתרגיל הצבאי הנרחב ביותר שערך בשנים האחרונות. במסגרת הפעילות הנרחבת מתרגלים כוחות סדיר כמעט של צה"ל כולו תרחישים שונים ביהודה ושומרון, בהם גם תרחישים של חטיפות, הפרות סדר משמעותיות ומעצר מבוקשים. התרגיל כולל גם זימון של 13 אלף חיילי מילואים, מתוכם יתייצבו כ-3,000 מילואימניקים ביחידות השונות וייקחו חלק בפעילות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חיילי מילואים מתאמנים, היום (דובר צה"ל)
לוחמי אוגדת יהודה ושומרון משתתפים בכל התרגולים, הנוגעים רובם ככולם לאזור הגזרה שעליה הם מופקדים במסגרת פעילות הביטחון השוטפת. הרמטכ"ל איזנקוט החליט על קיום התרגיל הנרחב עם כניסתו לתפקיד והוא שמוביל אותו. התרגיל החל בשעות הערב אתמול וצפוי להימשך עד מחר בלילה. בתרגיל לוקחים חלק גדודי סדיר ומילואים המשרתים בחילות החי"ר השונים, לרבות יחידות מיוחדות.

ישיבת פיקוד שנערכה במהלך התרגיל (דובר צה"ל)

מובילי טנקים באזור לכיש (דובר צה"ל)

מהלך התרגיל באחד מיישובי הדרום (דובר צה"ל)
דובר צה"ל תת-אלוף מוטי אלמוז מסר כי מדובר בתרגיל חריג ובאחת ההפעלות הגדולות בשנים האחרונות מבחינת סדר הכוחות, שבו משתתפים כלל הכוחות האופרטיביים של גזרת יהודה ושומרון - אוויר, יחידות מיוחדות, מודיעין כמו גם שיתוף פעולה עם שירות הביטחון הכללי. במסגרת התרגיל תיתכן תנועה ערה של כוחות צבאיים.

חיילים עולים למסוק של חיל האוויר (דובר צה"ל)
עוד הוסיף אלמוז כי התרגיל לא מצביע על כוננות מיוחדת בשטח. "בשל המוכנות של צה"ל בכל הגזרות, החלטנו שהכוחות צריכים להיות מוכנים בגזרה הזו", אמר.