פיגוע ירי לפני הסדר בדרום חברון: מחבל רצח גבר ישראלי ופצע את אשתו

בדרך לארוחת החג: אש נפתחה לעבר מכונית ישראלית על כביש 35, ליד חברון. כתוצאה מכך נהרג גבר בן 40 ורעייתו נפצעה בינוני-קשה. ילד בן 9 במכונית אחרת נפגע באורח קל. כוחות הביטחון ערכו סריקות אחר המחבל, סגר הוטל על כפר סמוך

פיגוע ירי בערב החג: גבר בן 40 נהרג מאש שנפתחה לעבר מכונית ישראלית אתמול (ב') סמוך למחסום תרקומיא שליד חברון, על כביש 35. רעייתו נפצעה קל עד בינוני ופונתה לבית החולים. ילד בן 9 שנפגע בעת שישב בכלי רכב אחר נפגע באורח קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרכב שנפגע (הצלה יו"ש)

אזור הפיגוע (חדשות 2)

כוחות ההצלה ביצעו בגבר פעולות החייאה אך נאלצו לקבוע את מותו במקום. הצעירה, שנמצאת בהיריון, נפצעה מקליע שפגע במותנה. פראמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו לזירת האירוע סיפרו כי "מדובר בירי שהתבצע על מספר רכבים. ברכב הראשון לא היו נפגעים, ברכב השני נפצע אנושות הנהג, גבר כבן 40 - שמותו נקבע בשטח לאחר ניסיונות החייאה".

"לצידו ישבה צעירה בת 28 שנורתה בפלג גופה העליון", הוסיפו הפראמדיקים. בתום הטיפול היא פונתה יחד עם הילד שנפצע לבית החולים שערי צדק.

מסוק של צה"ל הועלה לאוויר וכוחות צבא ומשטרה גדולים סרקו את האזור בחיפוש היורה, אך עדיין לא נעצר איש. סגר הוטל על הכפא אידנא, מערבית לחברון, שממנו יצא ככל הנראה היורה.

"ראינו מחבל חמוש בקלצ'ניקוב שפשוט ירה לעברנו"

ידידיה מרמת גן, שנקלע גם הוא למארב, מסר לסוכנות תצפית: "נסענו על כביש חוצה יהודה ולפתע ראינו מחבל שעמד בצד הכביש, חמוש בקלצ'ניקוב וקסדה, ופשוט ירה לעברנו ולא פגע. הוא המשיך לירות לעבר הרכבים מאחורינו".

"נתנו גז והמשכנו לנסוע", המשיך ידידיה. "כשראינו משטרה, סימנו לה שיש אירוע ושיורים. המשכנו עד שראינו חיילים בצומת תרקומיא, שם עצרנו וביצענו חסימה עם הרכבים כדי שאחרים לא ימשיכו לנסוע".