חרדי שוחרר בעקבות הפגנות אלימות

מי שחשב שאפשר יהיה לגייס את החרדים בכפייה קיבל שיעור ברור מאוד על מה שקורה כשמנסים ללכת בכוח ומי מנצח. תלמיד ישיבה אחד, הצליח בגיבוי של גורמים קיצוניים בציבור החרדי, לכופף את הצבא. הצעיר שלא התייצב לצווי המיון שקיבל נשפט ל-20 ימי מאסר, אך שוחרר לאחר חמישה ימים בלבד

ארכיון (חדשות 2)

אליהו כהן, בחור ישיבה שלא התייצב לצווי המיון שקיבל מצה"ל, שוחרר ממאסר עוד לפני שסיים לרצות אותו - זאת לאחר שורה ארוכה של הפגנות אלימות בבני ברק ובירושלים של גורמים קיצוניים בציבור החרדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כהן נעצר בשבוע שעבר לאחר שלא התייצב לצו הראשון, ונשפט ל-20 יום בכלא. אלא שערב ליל הסדר הוא כבר משתחרר. הגורמים הקיצוניים בציבור החרדי שקיימו את ההפגנות האלימות איימו שאם כהן יוחזק בכלא עוד זמן רב, ההפגנות יהפכו אלימות עוד יותר.

גורמים בצה"ל אומרים שהסיבה לשחרורו של כהן היא ההסכם שהושג בינם לבין עורך דינו של הצעיר. על פי ההסכם, הובטח לצה"ל על ידי עורך דינו של כהן שבמהלך השנה הקרובה יוסדר מעמדו.

אבל גם בצה"ל מבינים שישנה רוח גבית ברורה לכל אותם גורמים קיצוניים בציבור החרדי שקוראים לא להתייצב לצווי המיון ולא להתגייס לצה"ל. אפשר להגיד שהצבא פשוט נכנע לתכתיבים שהיו מעורבים בהם גורמים רבניים ופוליטיים בשבוע האחרון.