בכירים לשעבר במערכת הביטחון לנתניהו: "המטרה היא טהרן, לא וושינגטון"

יותר מ-180 בכירים ביטחוניים לשעבר החברים תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל" קוראים לרה"מ לבטל את נאומו בקונגרס ומזהירים מההשלכות ליחסים עם ארה"ב. "המדיניות הביטחונית-מדינית של נתניהו מקרבת את אירן לפצצה גרעינית", הזהירו. "מי שתוקע לנשיא ארה"ב שתי אצבעות בין העיניים לא יוכל להגיע איתו להבנות על הגרעין"

ביום שבו המריא ראש הממשלה נתניהו לארה"ב, קוראים לו יותר מ-180 בכירים לשעבר במערכת הביטחון לבטל את נאומו מחרתיים בקונגרס האמריקני. "המדיניות הביטחונית-מדינית של נתניהו מקרבת את אירן לפצצה גרעינית", הם מזהירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל", שבה חברים מפקדים בכירים לשעבר בזרועות הביטחון של ישראל ערכה מסיבת עיתונאים שבה התריעה כי הרס הברית עם ארה"ב והרס ההרתעה הישראלית מקרבים את אירן לנשק גרעיני.

אלוף במיל' אמנון רשף פתח את מסיבת העיתונאים ואמר כי "אי אפשר כבר להסתיר את הקרע עם האמריקנים ואי אפשר להשלים עם קרע שכזה. אנו מאמינים כי הדבר מהווה סכנה ברורה ומיידית לביטחונה של מדינת ישראל. לכן, שוב אנו קוראים לנתניהו לבטל את נאומו ולעצור לפני שיהיה מאוחר מדי".

"המטרה - טהרן, לא וושינגטון". נתניהו (רויטרס)

"מי שתוקע לנשיא ארה"ב שתי אצבעות בין העיניים - לא יוכל להגיע איתו להבנות על הגרעין", המשיך ראש אכ"א לשעבר, אלוף במילואים עמוס ירון. "כשמכניסים פוליטיקה לקודש הקודשים של הברית עם ארה"ב זה מסכן את ביטחון ישראל".

"המטרה היא בטהרן ולא בוושינגטון", אמר המשנה לראש המוסד לשעבר, האלוף במילואים עמירם לוין. "קשה לי לצאת נגד ביבי, הייתי מפקד שלו, גייסתי אותו, לימדתי אותו לנווט ועכשיו אני אומר לו 'ביבי אתה טועה בניווט'. האירנים רוצים את נאום נתניהו בקונגרס ושמחים עליו כי הם מבינים מה המשמעות האסטרטגית שלו עבורם - ישראל חלשה מדינית וישראל ללא תמיכה בלתי מסויגת מבעלת בריתה האסטרטגית".

"יוצא לשליחות גורלית"

נתניהו המריא הבוקר לארה"ב, שם יישא בפני הקונגרס את נאומו, שצפוי להתריע מפני העסקה המתגבשת בין המעצמות לאירן. נתניהו שב והדגיש בטרם עלייתו למטוס את תחושת השליחות שעמה הוא יוצא, חרף המתנגדים לו.

"אני יוצא לוושינגטון לשליחות גורלית, אפילו היסטורית", אמר נתניהו כשהוא מלווה על ידי רעייתו על כבש המטוס. "אני מרגיש שאני שליח של כל אזרחי ישראל, גם של אלו שלא מסכימים איתי, של העם היהודי כולו. אני חש דאגה עמוקה וכנה לביטחונם של כל תושבי אזרחי ישראל, לגורל המדינה וגורל העם שלנו ואני אעשה כל מה שביכולתי כדי להבטיח את עתידנו".

מהליכוד נמסר בתגובה: "מדובר בגרסה ממוחזרת של אותם גנרלים - אנשי שמאל שהבטיחו שלום באוסלו, תמכו בהתנתקות, תמכו ביוזמת השלום הערבית שבבסיסה חלוקת ירושלים וקידמו נסיגה מיהודה ושומרון ומרמת הגולן. רבים מהם חתומים על הצעה חדשה שכל מהותה - ויתורים, נסיגות וכניעה. מדובר בהצעה חסרת אחריות שתוביל לפגיעה קשה בביטחון ישראל. מרבית אזרחי ישראל מבינים כי כל שטח שמפונה כיום במזרח התיכון - ייתפס על ידי האסלאם הקיצוני ויהפוך למדינת טרור. רה"מ נתניהו ימשיך לעמוד בנחישות ובתקיפות על האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל ולא ייכנע ללחצים מבית או מחוץ".