הפרקליט הצבאי הראשי לרמטכ"ל: "להשעות האל"מ החשוד בעבירות מין"

הרמטכ"ל יידרש לפרשה החמורה הגיעה לשולחנו עם קבלת המלצת הפרקליט הצבאי הראשי על השעיית הקצין הבכיר. הקצינה המתלוננת: "תחושה האכזבה שלי מהמפקדים בהם האמנתי גדולה מאוד"

"אני בסערת רגשות" (אילוסטרציה) (בשמת בן עמי)

הפרקליט הצבאי הראשי אלוף דני עפרוני המליץ היום (ה') לרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ להשעות מתפקידו קצין בדרגת אלוף משנה שחשוד בעבירות מין. על פי מה שהותר לפרסום במסגרת חקירת הפרשה, לפני כחודשיים ביצע על פי החשד הקצין הבכיר עבירות מין בקצינה ששירתה תחתיו. הוא מכחיש את המיוחס לו וטוען כי מדובר במערכת יחסים בהסכמה. הרמטכ"ל טרם קיבל החלטה בעניינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרקליטות הצבאית בוחנת בימים אלה את חומרי חקירת מצ"ח, עליהם הוטל צו איסור פרסום. המתלוננת, שעדיין משרתת בצה"ל, קראה לפרקליט הצבאי ולרמטכ"ל להשעות את הקצין. "אני נמצאת בסערת רגשות ובמצב נפשי קשה מנשוא בעקבות האירועים אותם עברתי, תהליך הגשת התלונה ובעקבות השמועות אותן הפיץ כנגדי החשוד בצבא", כתבה הקצינה במכתב ששיגרה בחודש שעבר לרמטכ"ל ולגורמים בכירים נוספים בצה"ל.

הקצינה הוסיפה: "עד היום עברה יותר מחצי שנה שבה נחקרו הדברים וטרם נתקבלה החלטה בנוגע לתיק הנדון. גם אני קצינה בצה"ל וגם אני מצפה שהמערכת תעמוד לצדי ותגן עליי מפני מפקדים שאינם ראויים. תחושה האכזבה שלי מהמפקדים בהם האמנתי ועליהם סמכתי ומהמערכת גדולה ועמוקה עד מאוד".

עו"ד עידן פסח, המייצג את הקצינה, מתח ביקורת חריפה על התנהלות הצבא בפרשה. "התנהלות כלל הגורמים בפרשה אינה מספקת, בלשון המעטה", אמר עו"ד פסח. "מצופה היה כי יינקטו הליכי העמדה לדין והליכים פיקודיים כנגד האל"מ החשוד כבר עם פתיחת החקירה".

הסנגור הצבאי הראשי שמייצג את הקצין מסר בתגובה כי "הקצין נתון בחקירה מספר חודשים, ומסר את גירסתו המלאה זה מכבר. לאורך כל תקופת החקירה ממשיך הקצין לפעול ולמלא את תפקידו הצבאי בצורה מעולה ומעוררת הערכה".

לדברי הסנגור, "המלצת ההשעיה אינה מוכרת לנו ולכן לא נתייחס אליה, אך נציין שבנסיבות המיוחדות של המקרה אין זה מפתיע כלל שהקצין ממשיך בתפקידו למרות החקירה. אנחנו מצפים לקבלת החלטה קרובה בתיק".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv