מבט מקרוב: שיגור "אופק 10" לחלל

משרד הביטחון פרסם את תיעוד השיגור של לוויין הריגול השישי ששלחה ישראל לחלל על גבי טיל "שביט". בשעות הלילה נכנס הלוויין למסלולו והחל לשדר תמונות ונתונים אל הקרקע. כך זה נראה

אחרי השיגור המוצלח אמש (ד') של לוויין הריגול השישי במספר ששלחה ישראל, פרסם משרד הביטחון את הסרטון המתעד את רגעי השיגור של "אופק 10" לחלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלוויין, ששוגר על גבי טיל "שביט", נכנס בשעות הלילה למסלולו והחל לשדר תמונות ונתונים אל הקרקע. הוא עבר סדרת בדיקות שאימתו את תקינותו ואת רמת ביצועיו. המהנדסים במשרד הביטחון ובתעשייה האווירית ממשיכים בסדרה של בדיקות שתוכננו מראש עד לכניסתו לפעילות מלאה בתוך ימים אחדים.

שיגר תמונות ראשונות. "אופק 10" (משרד הביטחון והתעשייה האווירית)

הלווין מצוייד במכ"מ וביכולות צילום מתקדמות ביום ובלילה, גם מבעד לעננים, והוא יוכל לשמש למעקב אחר מקומות שונים בעולם.

"'אופק 10' לקח את כל מה שהיה ב'אופק 8', גם ברמות הרזולוציה וגם ביכולות ההבחנה בעצמים מהחלל", מסביר תא"ל במיל' אסף אגמון, ראש מכון פישר לחקר החלל. "מדובר בלוויין מאוד ייחודי המבוסס על מכ"ם, כמו ה'אופק 8', וביכולתו לנוע בחלל במהירות ממקום למקום. הלוויין החדש יכול לתת תשובה מהירה יותר לצרכים השונים, בזכות שיפור יכולות המהירות בו ומשקלו הקטן".

הלוויין החדש מסוגל לספק תמונות ביום ובלילה, בכל תנאי מזג אוויר וראות. "אם משלבים את היכולות של ה'אופק 10' עם יכולות אופטיות כמו שיש לקודמו, ה'אופק 9', ניתן להגיע לרמת פירוט גבוהה באזורי העניין", הסביר אגמון. "בנוסף, תוחלת החיים שלו צפויה להיות ארוכה יותר".