אלפי חיילים נזקקים יקבלו תלושי קנייה לפסח

העוני בישראל והמצוקה הכלכלית לא פוסחים גם על חיילי צה"ל. לרגל החג יזכו כ-9,500 חיילים לתווי קנייה בסך 250 שקלים לטובת רכישת מזון וביגוד. נשיא הקרן לידידות: "עד כה סייענו רק בחנוכה, אך בשל הצרכים הגוברים החלטנו לעזור גם בראש השנה ובפסח"

זקוקים לסיוע כלכלי. אילוסטרציה (shutterstock)

חג קצת יותר שמח: כ-9,500 חיילים, הזכאים לסיוע כלכלי מצה״ל, יקבלו לרגל הפסח תווי קנייה בסך 250 שקלים לטובת רכישת מזון, ביגוד והנעלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כ-6,000 חיילים בודדים וכ-3,500 חיילי צה"ל שזכאים לתשלומי משפחה בשל מצבם הכלכלי יזכו לתווים בסך כולל של יותר משני מיליון שקלים, אותם תורמת הקרן לידידות - כך על פי הפרטים שיפורסמו במלואם בגיליון פסח של עיתון "במחנה" בשבוע הבא.

בנוסף, יחולקו כ-3,100 ערכות שי לחיילים מעוטי יכולת ובודדים בסניפי האגודה למען החייל ברחבי הארץ. "העוני בישראל ממשיך לצערי להחריף, ואנו חשים בעלייה רצופה בבקשות לסיוע בחגים וגם במשך השנה. הקושי והמצוקות לא פוסחים על חיילי צה״ל, ורבים מהם נזקקים לסיוע להם ולמשפחתם״, מסביר הרב יחיאל אקשטיין, נשיא הקרן לידידות. ״עד כה סייענו רק בחנוכה, אך בשל הצרכים והמצוקות הגוברות בקרב חיילי צה״ל החלטנו להוסיף ולסייע גם בראש השנה ובפסח״.

בשבוע הבא ישתתפו 420 חיילים בודדים מכ-35 מדינות מרחבי העולם בליל הסדר הגדול בצה"ל בכפר הנופש של האגודה למען החייל בגבעת אולגה. לאירוע החגיגי יגיעו הרמטכ"ל בני גנץ, יו"ר האגודה למען החייל אביגדור קהלני, ראשת אכ"א האלופה אורנה ברביבאי ומפקדים נוספים.

"זוהי זכות עבורנו לארח בליל הסדר את החיילים הבודדים. אנו מחבקים אותם, ומגיעה להם מלוא ההערכה על בחירתם לעזוב את משפחותיהם בחו"ל ולהתגייס לכוחות הביטחון של מדינת ישראל עם כל הקשיים הטמונים בכך", אמר יו"ר האגודה למען החייל, אביגדור קהלני.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv