חשד: חייל רכש סמים עם ביטקוין

חיל בפיקוד הצפון נעצר בחשד שרכש סמים בדארקנט באמצעות מטבע הביטקוין, שאינו ניתן לאיתור. על פי החשד, הוא ייבא סם מסוג MDMA (אקסטזי), וכ-100 בולים של חומר החשוד כסם, ובמצ"ח מיחסים לחייל עבירות של זיוף והחזקת רכוש גנוב

אילוסטרציה (חדשות 2)

חייל בפיקוד הצפון חשוד שייבא סמים מסוכנים מחו"ל בדארקנט, ושילם עליהם באמצעות המטבע הממוחשב הביטקוין, שאינו ניתן לאיתור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל שנעצר לפני כשבוע על ידי הימל"מ (היחידה המרכזית לחקירות מיוחדות של מצ"ח) הובא היום (ג') לדיון בהארכת מעצרו בבית הדין הצבאי במחוז שיפוט צפון. מעצרו הוארך עד יום ראשון לצורך השלמות חקירה וקבלת תוצאות מעבדה. על פי החשד, הוא ייבא סם מסוג MDMA (אקסטזי), וכ-100 בולים של חומר החשוד כסם.

החייל חשוד בביצוע עבירות נוספות שעניינן זיוף, החזקת רכוש גנוב , הפצת חומר אסור בהפצה, חריגה מסמכות וסחר בסמים מסוכנים. מפרוטוקול בית הדין עולה כי כבוד השופט סגן אלוף אחסאן חלבי ציין בהחלטת ביניים כי קיים צורך בנוכחות חוקר בדיון ונתן לתביעה ארכה לשעה מאוחרת יותר כדי שיגיע נציג היחידה החוקרת לבית הדין. לאחר הפסקה ולמרות החלטת כבוד השופט, התביעה הצבאית לא הביאה חוקר וחרף כך הורה השופט על הארכת מעצרו של החשוד.

עו"ד עידן דביר (יואב חסקלוביץ')

עו"ד עידן דביר, המייצג את החייל מסר בתגובה: "חלק גדול מן החשדות המיוחסים למרשי אינם ברי הוכחה ולא יכולים להיתמך בתשתית ראייתית מספקת. לגישתנו, בית הדין טעה בכך שהורה על הארכת המעצר ונפעל עוד היום להגשת ערר על החלטה זו, שצפוי להתדיין מחר בבית הדין הצבאי לערעורים".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv