בנט למשחיתי רכב המח"ט ביצהר: "תתביישו"

יושב ראש מפלגת הבית היהודי תקף בחריפות את האלמונים שניקבו את צמיגי מכוניתו של מח"ט שומרון. "אינכם ראויים ללוחמים כאלה, והם אינם ראויים לכם", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו. אמש שוב הושחת רכב צה"לי באזור יצהר, טרם נעצרו חשודים

יותר עצוב מאשר כועס. נפתלי בנט (רויטרס)

יושב ראש מפלגת הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט, הגיב הלילה (ג') בחריפות בחשבון הפייסבוק שלו לתקרית השחתת רכבו של מח"ט שומרון, אלוף משנה יואב ירום ביום ראשון. הוא פנה אל משחיתי הרכב וכתב: "לא יודע מי אתם ומה אתם חושבים שאתם. אינכם ראויים ללוחמים כאלה, והם אינם ראויים לכם". הלילה שוב נוקבו באזור יצהר צמיגי רכב צה"לי של חיילי מילואים. טרם נעצרו חשודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

עוד הוסיף בנט כי "יש מדינה אחת וצבא אחד, ומי שרוצה להקים פלנגות כנגד החיילים שמגנים עליו, שומט את הקרקע מתחת לישיבתנו כאן. הוא ולא אחר".

שר הכלכלה הביע צער על המעשה וכתב כי מחשבותיו נתונות לאל"מ ירום. "אני הלילה יותר עצוב עליכם מאשר כועס בגללכם. ואני בעיקר חושב על יואב. תתביישו", תקף.

הג'יפ של מח"ט שומרון (דובר צה"ל)

החשוד בניקוב הצמיגים: נער בן 16

ביום ראשון נוקבו גלגלי רכבו של מפקד חטיבת השומרון, אלוף-משנה יואב ירום, על ידי אלמונים במהלך ביקורו ביצהר. אתמול הורה בית משפט השלום בירושלים לשחרר למעצר בית את הקטין שנעצר בחשד לביצוע המעשה, תלמיד ישיבה בן 16.5 מהעיר העתיקה בירושלים.

האירוע התרחש ככל הנראה בשל פינוי מבנה בלתי-חוקי בהתנחלות ביום ד' האחרון. למחרת החלו הפגנות ביישוב נגד כוחות החטיבה. כוחות משטרה ושירות הביטחון הכללי מעורבים בחקירה על מנת להגיע לאחראים.

יממה לאחר המקרה נוקבו גלגליו של ג'יפ חיילי מילואים ששהה ביצהר לאחר שערך במקום סיור שגרתי. במקרה זה לא נתפסו חשודים.

מפקד האוגדה, תת-אלוף תמיר ידעי, אמר כי הוא רואה את האירוע בחומרה יתרה. "פגיעה בכוחות צה"ל ששומרים על ההתיישבות בשומרון הינה חצייה של קו אדום", אמר.